2017-08-20 16:37:42
plansız programsız yönetimin dramına dair

Maçta sadece kendisi için sahada olan, kendisi için oynayan, çaba göstermeyen, sahada varlığı ile Bahattinin kanada geçmesine ve daha az verim alınmasına sebep olan, son olarak da rakibe attığı kafa ile takımı yalnız bırakan Magayeye bundan sonra da tahammül etmek zorunda mıyız?

Hiç bir olumlu katkısı olmayan, aldığı her topu ya geriye ya yana atan Bekir Yılmaz her maç ilk on birde mi başlayacak? Renan bile oyundan alınırken Bekirin 90 dakika sahada kalmasına tahammül etmek zorunda mıyız?

Geçen sezon lig bittiğinden beri plan-program yapmayıp, sezona yabancı oyuncu bolluğu ile başlayıp, sonra da en büyük katkıyı koyabilecek Koman ve Karacicin lisansının bile çıkarılmamasına, belki de gönderilecek olmalarına tahammül etmek zorunda mıyız?

Geçen sezonun ikinci yarısı itibarı ile neredeyse her maç  sonu yönetim tarafından atılan, adeta bir hesaplaşmanın içerisinde olduklarını gösteren ve ortamı iyice germekten başka hiç bir işe yaramayan o tweetleri görmek ve tahammül etmek zorunda mıyız?

Normalde transfer dönemi bitmeden alınan bu tarz mağlubiyetler, eksikleri görme ve yerlerini doldurma anlamında faydalı bile olabilir. Ancak o kadar alıştık ki hiçbir şey yapılmamasına, öğrenilmiş bir çaresizlik oldu artık bizimkisi. 

Bir kez daha yanılmayı ummak zorunda mıyız?

Halit Gürer

Yazar: Editor