2017-05-04 16:12:54
play off 2017

soccer art ile ilgili görsel sonucu

Hatayspor-Kastamonuspor: 

Evet belki Hatay bizim komşu şehrimiz ama Hataylı dostlar kızmasın Kastamonuya inanılmaz derecede sempati besledim. İzlerken keyif alıyorum. Bu deplasmanda da bir deplasman takımının nasıl oynaması gerektiği gibi oynadılar. Hatay takımında genelde top kaldı ama çok da pozisyona girdikleri söylenemez. Ziya Hoca da rakibini iyi analiz etmiş ki zaten bu turda Hatayı çok istiyordu. 0-1 lik skorla önemli bir avantaj yakaladı Kastamonu bence turu da geçtiler. Bu arada maçın hakeminin Kastamonulu Kereme verdiği kırmızı kart bence ağır bir karardı.

Menemen Bld-Gümüşhane:

 Daha önce de yazdım bu grupta Play Off lara kalan ekipler içerisinde bence en zayıf halka Menemen. Gümüşhanenin maçın ve turun mutlak favorisi olduğunu söylemiştim zaten. Onlar da beni yanıltmadılar. İzmir deplasmanında rahat ve önemli bir skor avantajını yakaladılar. Yeni teknik direktörleri Mehmet Altıparmak gerçekten kısa zaman diliminde takımını iyi tanıdı. Yarı finalde güzel bir Gümüşhane-Kastamonu eşleşmesi ya da Mehmet Altıparmak-Ziya Doğan mücadelesi bizi bekliyor...

Sivas Belediye-Amed Sportif: 

Maç belki 1-1 sona erdi ama her iki yarıda da üstün olan taraf Sivastı. Maçın son yarım saatini 10 kişi oynamasına rağmen baskılı oynayan, gol arayan takım hep Sivas temsilcisiydi. Rakibi eksik kalmasına rağmen Amedli oyuncular zamana oynadılar ve avantajlı bir skorla Diyarbakıra dönmesini bildiler. Yalnız Amedli Bertuğ Bayer ve Mehmet Sıddık İstemi bugün inanılmaz derecede kötüydüler. Teknik direktör Taner Taşkın, Bertuğa 45 dakika, Mehmet Sıddıka ise 90 dakika nasıl dayanabildi hayretler içerisinde izledim.

Kocaeli Birlik-Erzurumspor: 

Kastamonu ve Gümüşhane takımlarında olduğu gibi beni yanıltmayan ekiplerden birisi de Dadaşlar oldu. Kadro yapısı itibariyle zaten üstün taraf onlardı. Maç Kocaelide olmasına rağmen Erzurumspor taraftarlarının desteği güzeldi. Önemli bir skor avantajını yakaladılar ve turu da geçtiler bence. 

* Dört karşılaşmayı da elimden geldiği kadar takip ettim. Ama ağırlıklı olarak Sivas Bld-Amed ve Hatay-Kastamonu maçlarını izledim. Onların yayınları daha sağlıklıydı. Pazartesi rövanş maçları oynanacak. Aslında turu geçenler az çok belli artık. Ben Gümüşhane-Kastamonu eşleşmesinin erken final olacağı kanaatindeyim. 

* Son olarak da 3.Ligde de yine birbirinden zorlu maçlar vardı. Ama takip ettiğim tek karşılaşma Bayrampaşa-Sakarya maçı oldu. Benim gözümde Sakarya büyük favori. Bunu da her yazımda belirttim zaten. Yakından tanıdığımız Erçağ Evirgen in attığı golle maçı kazandılar. Tatangalar şampiyonluk özlemine bu sene son verecekler. Gönülleri rahat olsun. 

* Diğer 3.Lig maçları için değerlendirmeleri rövanş öncesi yapacağım. 

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor