2015-02-27 09:28:53
referans meselesi

Şimdi adamlar o kadar pervasızlaştı ki; her yerde her alanda ama. Örneğin mahkeme çeşitli yasal gerekçelere dayanarak bir inşaatı durdurma kararı veriyor, ama karşı taraf keyfi koşullara dayanarak ve muhtemelen sarayın onlara verdi bir güvene istinaden ya da nasıl olsa hiçbir şey olmaz memleket bizim ulan, hissiyatıyla aslnda hepsinin toplamı ve daha birçok özgüven patlamasıyla o inşaatı var olan yasalara bile uymamasına rağmen devam ettiriyor.

Bu sadece basit bir örnek buna benzer hallerin artık yüzlercesi var memleketimde. Ah ulan!

Seçimler yaklaştı ya! Yeni Türkiye'nin(!) ibişleri de arz-ı endam etmekte. Pespayelik diz boyu ne dizi, boğulduk. İnsanlar yazmaktan usandı muhteremler ise rezillikleri sahnelemekten usanmadı, bırakın hicap etmeyi.

Geçende muktedir partinin bir milletvekili aday adayı "Referansım Allah'tır" diye başlatmış propagandasını. Adamın cesaretine bakar mısınız? Aştı gitti kainatı canına yandığım. Sen söyleyene değil, ona bunu söyleten koşulların hazinliğine bak. Madem referansın Allah'tan, ne işin var senin seçimle filan ulan, ne gezersin bizim gibi ölümlüler arasında?

Nedir ki bu? İktidar sarhoşluğu mu?

Dini siyasete alet etmenin son arsızlığı mı?

Bir meczupluk resitali mi?

Bilemedim. 

Hay bin referans bre! 

Yazar: Editor