2017-02-14 16:10:12
rehavet kötüdür

Uzun süredir daha fazla puana ihtiyacı olan takıma karşı ilk kez oynadığımızı yazmıştım. Bunu sahada da gördük. Bekleyen taraf değil rakibin üzerine gitmek zorunda kalan taraftık.  Son zamanlarda geriye düştüğümüzde reaksiyon verip en azından beraberliği yakalayabiliyorduk ama dün bunu maç başından sonuna kadar yapacak istek yoktu.

Oyun formatı olarak bol bol pas yapmak güzel, ama bunun üçüncü bölgede yapmalıyız kendi sahamızda yan ve geri pasın kimseye faydası yok.

Ortadan rakibi yıpratmakta zorluk çektik, ne yazık ki kanatları kullanmakta daha fazla zorluk çekiyoruz.  Bu oyun formatına bir çözüm bulmamız gerekiyor kapanan takımlara karşı yan pas ve geri pasla pozisyon bulmamız çok zor.

Kanatlara inmek zoruna olduğumuzu söylemeye gerek yok sanırım. Bulduğumuz pozisyonları da daha fazla olumlu sonuçlandırmamız gerekli. pozisyona girmekte bu kadar zorluk çekerken yakaladığını atacaksın.

Koman alışılmışın dışında oyunu defanstan  kurmaya çalışması ne kadar anlaşılabilirse, oyunun her dakikasında kaleci ve savunma oyuncularının uzun topla çıkması o kadar anlaşılmaz.

Daha kümede kalmadık ama kümede kalmış gibi oyun oynuyoruz.

Orta saha da kaybettiğimiz topla kontradan gol yiyeceğimizi söyleselerdi YOK ARTIK derdim.

Maç boyunca 7 orta yapıp hiçbirinde isabet sağlayamamamız düşündürücü, bunun nedeni içeride çoğalamamak mı? Ya da yapılan ortaların kalitesi mi? 

Oyun formatı olarak alıştığımız oyun düzene dönmeliyiz. Oyunumuzu ileri taşıyacak tek oyuncu elimizde Koman iken onu tehlikeli alana daha yakın tutmamız gerekiyor. 

Duran top kullanımı ile ilgilide bir şeyler söylemek istiyorum. Belki de Süper Ligde en etkisiz duran top organizasyona yapan takımız. Aslında organizasyon da yok her seferinde topun başına geçen farklı bir isim; topu en kalabalık yere atıyor. Tribünde, hepsi bu, gibi görünüyor.

Gerekli gereksiz kart yeme alışkanlığından vazgeçilmeli. Takımdaki kadro yeterli değilken bir de üzerine kart cezalılarının olması yarışmacı takım olmasını engellemenin dışında oyuna müdahale etmeyi de güçleştiriyor.

Kaybedeceğimiz maçlar ve puanlar tabii ki olacaktı. Umarım kaybetme hakkımızı kullanmış olduk ve kritik Osmanlıspor maçında bu maçtaki gibi tutuk ve isteksiz olmayız.

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor