2016-04-03 11:37:36
rehavet yok mücadeleye devam, kubilay arı

Daha önce Y.Malatyaspor deplasmanında yaşamış olduğumuz durumun bir benzeri, bu hafta Karşıyaka deplasmanında da yaşandı. Neyse ki, bu maçta son dakikalarda yediğimiz golün ardına galibiyet golünü bularak, ucuz atlattık.

Önde oynarken, rakibin gardının düştüğü anlarda, farkı artırabilecek pozisyonları yakalamışken stres yarattırmanın ne anlamı vardı. Aynı şeyleri Y. Malatyaspor maçında da yaşamıştık. O maçta, son dakikada yediğimiz beraberlik golünün bir ders olmasını dilerdim. Kazanan haklıdır prensibinden yola çıkarak, bir daha aynı hatayı tekrarlamayacağımızı umuyorum. 

Bu maçta, ne hikmetse, buz gibi bir golümüz de heba edildi. Eğer maçı döndüremeseydik, vebalini kim verecekti? Bu maçtaki hakem yönetiminden, esinlenerek, haftaya Samsunspor ile oynayacağımız maçın, hem Cuma günü, hem de seyircisiz oynatılmak istenmesi, peşimizdeki şampiyonluk adayı takımların olası puan kaybımızda, iştahlarını kabartmaları mı bekleniyor acaba?

Ligin boyu kısalıyor, her ne olursa olsun, teknik heyetimiz ve futbolcu grubumuz, rehavete girmeden yoluna devam etmeliler.

Kubilay ARI

*

Ahmet Dereli’ye not:

DS maçında boş pozisyonda şut çektin döndü o top maçın en tehlikeli pozisyonu oldu.

KSK maçında aynı durumda yine şut çektin, döndü o top bu sefer gol oldu, oysa az önce Uche’ye gol attırmıştın, yine yapabilirdin.

Neden bir hatadan ders çıkarmıyor, ikincisini yapıyorsun sevgili Ahmet?
Yazar: Editor