2013-08-19 22:08:42
romantizmin sonu

Şimdi Bir Şeyler Biliyoruz

Bir aşağıdaki yazıda ne olacağını bilmediğimizi ama bir Adanaspor’u ne olursa olsun destekleyeceğimizi söylemiştik.

Şimdi bildiğimiz birkaç şey oldu, ilk maç fena bir fotoğraf verdi ve o fotoğraf çok net dostlar.

Ordu’dan evimizde 4 yedik.

Tamam, yine de desteğe devam. İlk maçtan pes etmeyeceğiz.

Beklentileri en alt düzeye indirip desteğe devam edeceğiz.

İflah olmaz Adanaspor tutkumuzun beslediği o romantizm kafaya kalası yedi ve imdi yalın bir gerçeklik başladı.

Nedir bu gerçeklik?

Bakacağız.

Bizim takımı buradan üç beş yazıyla desteklememizin hiçbir anlamı yok. Bayram Başkanın da desteklemesi lazım... Rakiplerin çoğu devlet ve belediye takviyeli olabilir ama şu takıma eksik gedik görünen yerlere futbolcu almaya da çok çok engel bir durum mu var? Başkan, kendi yatırımının değerini düşürüyor. Çaresine bakmak zorunda... En azından ticari bir işletme mantığında bir çare bulmak zorunda. Ekrem Al gelince çok bağırdık sızlandık, sitem ettik sonra baktık ki yapacak bir şey yok bari bir susup takıma destek olalım dedik. Taktik hata yaptık, özür. Ama Bayram Akgül’ün bu yanlış transfer politikalarına rağmen, arızalı Adanaspor romantizmimize rağmen desteğe devam, Adanaspor’a desteğe devam.

 Biliyoruz şimdi, gençlerimiz bu ligin gençleri değil. Kaplanlar gibi savaşacak güçleri ve yetenleri, moral dirençleri yok. Buna rağmen Adanaspor’a desteğe devam.

İki adam vardı ki, onları sahada tutmak bir futbol ayıbıydı. Yiğit ve Yasin… Yazık, bu iki oyuncuyu 90 dakika sahada tutmak ve böyle ezdirmek insan hakları ihlaline girer. Hele onları transfer etmiş olmak, bir futbol meydan muhaberesinde savaş suçudur. Bu suça rağmen Adanaspor’a desteğe devam.

Takım gol yer, goller yer ama bir futbol prensibiyle, disiplinle filan oynar yahu. Herhangi bir taktik şeysi göremedik. Yazık o prolisans denen kâğıt parçasına. O kâğıt parçasına rağmen Adanaspor’a desteğe devam.

İlk maçta bu kadar güçsüz bir takım bu ligde averaj takımı olur. Yazıktır. Bir güzel Adanaspor mazisini kirletmeyin. Korkularımıza rağmen Adanaspor’a desteğe devam.

Ekrem Al… Size söyleyecek bir şey bulamıyorum. Biraz mesleki haysiyet. Salla başı al maaşı zihniyetinde memur antrenör olmayın, transfer isteyin. Olmuyorsa istifa edin gidin. Bir suça ortak veya o suçun bizatihi kendisi olmayın. Hatta lütfen bu yazı yayımlanmış olduğunda gidin. Ekrem Al’a rağmen Adanaspor’a desteğe devam.

Yol yakın, hala bir şeyler yapılabilir tabi transfer olursa. Bakın bu uğurda birçok insan kendi lisanınca uyardı yazdı çizdi birbiriyle tartıştı, kalpler kırıldı filan… Ne iştir yahu! Bu zulüm bu taraftara nasıl reva görülür? Bu zulme rağmen Adanaspor’a desteğe devam.

Taraftar bir iki yönetim istifa dedi. Diyecek, en doğal hakkıdır. Kimse taraftarı böyle yaralayıp da sonra taraftara sitem etmesin. Toplu küfür de olmadı. Tekilden dünyanın her yerinde atarlanma olur. Bu, geneli bağlamaz. İddiasız bir takımı desteklemek için yine hatırı sayılır bir yoğunlukta maça gelen Taraftarın kendi evinde böyle ezdirilmesine rağmen Adanaspor’a desteğe devam.

Bakalım Başkan da destek kararı alıp transferle kaleye sağa sola ortaya destek verecek mi?

Yoksa maçlara gelmemekle büyük bir vebal den kurtulacağını zannediyorsa çok yanılıyor.

Evet,

Paylı paysız tüm yanılgılara rağmen desteğe devam,

Kimselerin kara kaşı kara gözü için değil Adanaspor için desteğe devam.

İstifa demiyoruz Başkana, sat git de demiyoruz, sadece sorumluluğa davet ediyoruz. Bir Adanaspor sorumluluğuna…

Desteğe devam…

Yazar: Editor