2011-02-05 19:50:57
ruzname

Bugün Ne Oldu?

http://4.bp.blogspot.com/_83b0G7GFF9w/TOLoGObQfCI/AAAAAAAAFs8/4NkxZthz96k/s1600/calendar_clip_art.gif

 Rize evinde Denizli’ye yenildi. O Rize ki flaş transferlere imza atmış. Bir Sertan Vardar bile yeter, der idim. Ama yetmedi işte. Veya şimdilik yetmedi… Çok isim, büyük isim laf. Bu arada Denizli de önemli birkaç isim almamış değil. Örneğin Ceyhun Eriş.

Denizli Rize’yi Rize’de üstelik hocasız yendi. Demek hocasız da oluyor. Gün geçtikçe, tanık oldukça genelde değilse de B:A: 1. Lig özelinde hocaya filan gerek yok diye düşünüyorum. Takım içinde iyi bir ağabey, takımda titiz bir yönetim, belki kondisyoner (geliştirici) filan… Yeter. Yani bana yeter gibi geliyor. Zaten bazı takımlarda işler öyle yürüyor, o hükümsüz hocalar(!) yüzünden…

Bu maçın sihri şuydu: Denizli topa sahip olmak istedi, bunu sağlamak için birbirlerine yakın oynadılar ve yardımlaştılar. Bu da oyun hâkimiyetini getirdi. Rize’ye hemen hemen hiç pozisyon vermediler. Paniklememeleri de önemli avantajları oldu. ve yendiler. Nasıl? Sihir diye bir şey zaten yoktu değil mi!

 

Yarın bizim sahiden bir sihre ihtiyacımız olmaz dilerim. Ama maçın TV’den gösterilmemesi bir avantaj olabilir, çokça eleştirdiğimiz isimler için. Belki biraz rahat hissederler kendilerini, stresten uzak… Ne bileyim, bardağın dolu yanını görmeye çalışıyorum. Çaresizce mi desem?

 

Peki cumartesi itibariyle başka ne oldu?

İstanbul’da Galatasaray Lisesi önünde benzin fiyatları protesto edildi. Hadi bakalım.

Taksimde Hopalılar şenlikli bir HES eylemi yaptı. Ne güzel…

İşçiler, torba yasasına tepki çerçevesinde bu meseleye duyarsız kalan TÜRKİŞ yönetimini yumurtaladı. Şık bir hareket.

Yalnız ve mutsuz ülkem, demişti Nuri Bilge Ceylan. Yoksa sadece yalnız ülkem mi demişti? Hayır yalnız ve güzel ülkem demişti, ben güzeli mutsuzla değiştirmiş olayım.

Öyle, mutsuz ülkemizde antideprasan tüketimi fena artmış. Ne olabilir sebep? Bence iş bilmez teknik direktörlerdir bu mutsuzluğun sebebi, geniş anlamda T.Direktör; ))

 

Bu gün bitti, biz yarına, pazara bakalım…

Yazar: Editor