2019-09-15 10:26:24
sabırlı olmak şart

Geçtiğimiz haftalarda geriyle ileri uç arasında bu uyumu ve kompaktlığı yakalayamadığımız için sahanın belli bölgelerinde, özellikle orta saha-defans arasında büyük boşluklar veriyorduk ki bu da direkt olarak rakiplerin ağır savunmamızı hazırlıksız yakalamasına yol açıyordu.

Levent Hoca rakip sahada şok presi, ofansif futbolu seviyor. Pres yapıp alan daraltırken -özellikle rakip sahada-, takımın bir bütün halinde hareket etmesi yani savunma ve orta sahanın da topun olduğu bölgeye harmoni içinde kayması gerekiyor.

Geride bizden daha derli toplu oldukları için, maç dengede gittiği sürece rakip yarı sahada bizi organize bir takım karşılayacak. O yüzden pozisyona hakimken sabırlı olmakta ve defansı ani yakalatacak basit hatalardan fazlasıyla sakınmakta fayda var. Geri 4lümüz hala oturmadı.

Pazar günü ilk 10-15 dk şok bir baskıyla başlayıp akabinde vites düşüreceğimiz bir maç bekliyorum. Zaten devamında oyun dengelenecektir. O süreçte bir gol bulabilirsek daha kontrollü oyuna geçip Eze, Gioyla rahat pozisyon bulabiliriz.

Emin Heskey

johan cruyff illustration ile ilgili görsel sonucu

Yazar: Editor