2017-04-05 20:30:47
sakaryaspor fırtınası

 sakaryaspor logo ile ilgili görsel sonucu

* Bugün 3.Lig 3.Grup takımlarından Sakaryasporu gündeme getirmek istiyorum.

Ligde artık son dört haftaya giriyoruz.

* Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan Sakaryaspor bence büyük bir hata yaparak lige tecrübesiz, bence şu ana kadar hiçbir şekilde teknik adamlık anlamında kendini geliştirmeyen bir isimle Tuncay Şanlıyla lige başladı.

* Teknik adamlık gönül hatır işine benzemez.

Tamam futbolculuk anlamında Sakaryada kendini göstermiş olabilir, yıldızı parlamış olabilir, Fenerbahçe ve Middlesbrough takımlarında iyi işler yapmış olabilir ama takımı yönetmek, taktiksel anlamda maça hazırlamak bambaşka bir şey.

Dolayısıyla geç de olsa yönetim hatasının farkına vardı ve yolları iç sahada kaybedilen Afyon maçından sonra ayırdı.

* Sultanbeyli deplasmanında takımın başına ise alt ligleri yakından bilen, Hacettepe ve Ordusporda başarılı işlere imza atan, bir dönem bizde de görev yapan Osman Özdemiri getirdiler. ( Ligi bilen birisinin görev yapması her zaman avantajdır. Mesela 1.Ligde Yücel İldiz benim gözümde rakipsizdir.)

* Osman Özdemirli Sakaryaspor, Sultanbeyli maçından sonra takım inanılmaz bir şekilde kendine geldi ve arka arkaya oynanan dokuz maçın tamamı kazanıldı.

Şu an Afyonla aralarında beş puan fark var,  belki bu beş puanlık fark son dört haftada kapanmayacak ama Sakaryalı dostlar üzülmesin bu takım Play Off maçlarından çıkacaktır ve yeni sezonda 2.Ligde mücadele edecektir.

Bundan da kimsenin şüphesi dahi olmasın.

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor