2017-04-20 09:37:08
şampiyon ankaragücü

 ankaragücü logo ile ilgili görsel sonucu

*Sezonun bitmesine artık son iki hafta kaldı. Aylar öncesinden zaten yarışın Ankaragücü ile Gümüşhane arasında geçeceğini söylemiştik. Gümüşhane hem içeride hem dışarıda Ankaragücünü yenmesine rağmen umulmadık maçlarda yaşanan puan kaybı Ankaragücünü şampiyonluğa çok yaklaştırdı. Hatta Başkent temsilcisi bu hafta Kayseri Erciyes deplasmanında kazanarak şampiyonluğunu ilan edecektir.

* Peki, Gümüşhane bu kadar avantaj yakalamışken neden yarışta geride kaldı? Aslında nedeni çok basit. Zaten kısıtlı olan alternatifsiz olan kadro Türkiye Kupasında da mücadele etti. Ne gereği vardı? Tamam, belki Süper Lig ekiplerinden Trabzonsporu geride bıraktılar gruptan çıktılar ama kendilerine pahalıya patladı. 

* Bu saatten sonra Ankaragücü kesinlikle şampiyonluğu bırakmayacaktır. Zaten Erciyes maçı bu maça özel olarak Kadir Has Stadyumuna alındı. Tribünlerin tamamında Ankaragücü taraftarı olacak. Üçüncü Ligde bile bu kadroyla 15 20 puan toplayamaz diye düşündüğüm Erciyes, şampiyonluğu çok isteyen Ankaragücüne direnemez elbette. Hatta fark bir galibiyet sürpriz olmayacaktır. Zaten Gümüşhanenin de artık Play Offları düşündüğünü söyleyebilirim.

* Yalnız bu grupta Play Off maçları oldukça zevkli geçeceğe benziyor. Gümüşhane ve Hatay tecrübeli bu konuda. Diğer iki takım ise Menemen, Kastamonu ve Karşıyaka üçlüsünden ikisi olacak. Ama bu üçlüden Kastamonuspor bence kesin Play Off oynayacaktır. Zaten son haftalarda oynadıkları oyunla fazlasıyla hak ettiler. İzlerken zevk veriyorlar bana. Son iki haftada da kendilerine lazım olan puanları fazlasıyla alacaklardır ve adlarını Play Offa yazdıracaklardır. Hatta baraj maçlarında final oynayan ekiplerden birisi Kastamonu olursa kimse şaşırmasın.İddialı konuşmayı severim   Play Offa kalacak Diğer takım son hafta Menemen-Karşıyaka maçında belli olur diye düşünüyorum.

* Düşme potası ise bir hayli heyecanlı. Erciyes zaten düşmüştü. 1461 Trabzon da resmen olmasa da kafa olarak lige veda etti. Şansları yok bence. Gelelim en büyük sürprize. Bundan dört hafta önce Kırklareli için herkes düştü gözüyle bakıyordu ama son dört haftada 12 puan alarak bir anda ümitleri tekrar yeşerdi. Bu hafta sonu Menemen ile hayati bir maça çıkacaklar. Açıkçası Kırklarelinin galip gelerek son haftaya şansını taşıyacağını düşünüyorum. Aydınspor-Bugsaş ve Hatay-Tuzla maçları da bu hafta takibimde olan maçlar olacak. 

* Son olarak Ankaragücünü de ben şimdiden tebrik ediyorum. Şampiyonlukları kutlu olsun.

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor