2016-04-23 09:41:35
şampiyonluk gittiğin yolda, halit gürer

Adanaspor Gibi Oynamak

Bütün bir sezon boyunca beklentilerin çok üzerinde performans gösteren Adanaspor, bu destansı yılı şampiyon bitirmeye Gaziantep'e gidiyor.

Haftalardır kazanamayan ve ilk altı mücadelesinden kopmak istemeyen Gaziantep BB karşısında, bugüne kadar olduğu gibi konsantrasyonun yüksek tutulması gerekiyor.

Gaziantep BB, iki sezondur önemli yatırımlar yapıyor. Ancak bu yatırımlar ve yapılan transferler beklenen başarıyı getirmedi. Adanaspor karşısında yaşayacakları olası bir puan kaybı, onları play-off hedeflerinden kopararak bir sezonun daha boşa gitmesine sebep olabilir.

Bu maçı son şansları olarak görüp ona göre oynayacaklar. Anlaşılacağı gibi, yine zor bir maç Adanaspor'u bekliyor.

Gaziantep ekibinin problemlerine gelecek olursak; kaliteli kadrolarına rağmen, rakip üzerinde boğucu bir baskı kuramadıkları ve ileride çoğalmakta zorlandıkları söylenebilir.

Takımda biraz 'coşku' eksikliği var ve tempoyu yükseltmekte zorlanıyorlar. Hal böyle olunca da favorisi olarak çıktıkları maçlarda bile yeterince pozisyon üretemiyor ve sonuca gidemiyorlar. Adanaspor, bildiğimiz savunmasını yaparsa kolay kolay gol yemez diye düşünüyorum.

Ayrıca stoper Raspapovic'in kadro dışı kalmasının ardından savunmada da ciddi anlamda güç kaybettiklerini belirtelim. Geçen hafta onun yerinde oynayan Josef Çınar'ın ıskası gole sebep olmuştu...

Adanaspor'da ise her şey yolunda. Uzun uzun yazılıp çizilecek bir şey kalmadı. Zira Adanaspor sözü her hafta sahada söylüyor. Tek gereken, şu son virajda takımın "Adanaspor gibi" oynamaya devam etmesi... 

Yolun Sonu Şampiyonluk Olsun

Şampiyonluk Gittiğin Yoldan Gelsin

Halit Gürer

Yazar: Editor