2018-07-13 19:44:58
şampiyonluk iddiası, palavra olur

Eldeki kadronun ve Hocanın kısa analizidir.

Şimdi efendim. Geçen sezon lige en talihsiz bir şekilde başlamıştık, hatırlayınız.

Azeri Hoca adayı ki hala garip bir şeydir o vaka, nasıl geldi niye oldu neden gitti, tam bir muamma; tıpkı M. İncenin seçim gecesi gizemi gibi.

Sonra Eyüp Hocanın sezonu devam ettirmesi derken K Kılıçın ekibin başına gelmesi. Evet, bunların hepsi takımın şaftını kaydırdı. Disiplinsizliğe son derece müsait bir yapının, özellikle Brezilya tayfasının genel laubaliliği ta en baştan sezonun kaybettiğimizi gösterdi. İlk 6 bile hayal diye uyaranlar ciddiye alınmadı.

Ayrıca, Gökhanların takımda ısrarla forma bulması, Megaye denen zatürre mikrobunun varlığı bünyemizi hakikaten berbat etti. Etmişti yani. Osman Hoca vakası cabası…

Sözün özü, geçen sezonun facia ile bitmesinin en temelinde gözle görünür disiplinsizlik ve futbolcuların kendi aralarındaki iletişimde ve sairedeki laçkalık, siz buna ne derseniz deyin, işte bu seviyesiz durumlardı söz konusu olan. Bu paragraftaki iddiamızın bilgi kaynağı direkt takımın içidir.

Bu sezon için şimdilik yegâne güvencem Cihat Hocadır. Tamam, şahsen burada Kemal Kılıç için de umutlu konuşmuştum ahmakça bir çaresizlikle. İtiraf ediyorum bunu.

Cihat Hocanın farklı olacağını, somut verilerle, düşünüyorum. Adanaspor için, dilerim yanılmamış olurum sezon sonuna. Söz, ben demiştim filan demeyeceğim.

Gelelim mevcut kadroya.

Kaleciler. Hım! Goran olursa bir umut. Alt yapıdan gelen kalecilerimiz için üzgünüm. Biri hiç gelişme kaydetmedi HMA, diğeri son Bolu maçında fena çuvalladı. Bir maçla bir kalecinin istikbalinin analizi yapılır mı? Dileyelim ki yapılmasın ama o maç hepimiz için bir tür hasardır. Hala…

Didi ve Renan F! Vah! Geçen sezon itibariyle vah oğlu vah! Peki bu sezon onlardan bir cacık olur mu? Bu iki isim için tek umudum yine Cihat Hocadır. Özellikle kırbacı Didi üzerinden eksik etmezse bir faydası olabilir gamsız muhteremin. Ve tabi Renan Fye, bak oğlum, futbol dikey oynanır, İspanyanın Dünya Kupasındaki paçavra halini unutma. Futbol en temelde sahanın yatayına oynan bir spor olsaydı zaten hiç olmazdı. Çoğu Renanvari 1300 pas yapmak İspanyayı Rusya karşısında zafere taşıyamamıştı.

Diniz Renan kardeşimiz. Onu seviyoruz. İşe yarayacak tek yabancı futbolcu o şimdilik!

Megaye mi? Abi adam mümkünse Adana üzerinden uçakla geçmesin bile. Güle güle, güle güle…

Digao. Bence onun da önce ciddiyet sonra maça uyum sağlama problemi var. Didi kadar vahim değil. Kurtarılabilir.

Onur. Şampiyonluğa oynayacak bir takımın liberosu değil. Hiç olmadı. Onu sevmemiz bu gerçeği değiştirmiyor.

Yeni gelenler için hiçbir şey demeyeceğim, diyemeyeceğim zira. Fakat şunu diyebilirim, Zeusun sorusu üzerine, hayır hiçbiri beni heyecanlandırmadı.

Bahattin? Megi problemi olmayınca bence Bahattin daha iyi bir sezon geçirecek.

Oğuzhan klas bir oyuncu, Cihat Hoca onu eski seviyesine çekebilir.

Ahmet Dereli. On tane Megi eder. Taktım değil mi? Hemfikir olanlar bir öğle rakısı yuvarlasın. Tek. Çünkü rakı, bariz bir “sosyal hayatı dizayn etme projesi” neticesinde çok çok pahalı bir şey oldu. İki kişi bir birayı da paylaşabilir.

Yener? Dilerim yener!

Tabi şu da var. Bekir, Gökhan M, Gökhan S, Uğur D ve lütfen Megaye (Giderse ilk gördüğüm Adanasporluya bira ısmarlayacağım) takımda yok artık. Bu isimlerin gitmiş olması kendi başına bir transferdir. Sevdiğimiz Tevfik de gitti. Hepimiz için iyi oldu. Çünkü burada artık heyecanını kaybetmişti.

Böyle!

Bu kadronun şampiyonluk gibi bir iddiası o-la-maz…

Ama tekrar edelim. Cihat Hoca faktörü bir şeyleri değiştirebilir, Engin İpekoğlu destanında olduğu gibi.

Bir de şu takıma beş (5) sağlam, yani ilk 11de forma giyecek transfer olursa evet, o zaman konuyu tekrar konuşuruz.

Yazar: Editor