2016-04-07 19:54:28
samsun maçına dair, halit gürer

Önemli Viraj Daha

Karşıyaka maçı geride kaldı ve artık Adanaspor'da gözler Samsunspor maçına çevrildi. Her zamankinden zorlu ve yoğun bir fikstür Adanaspor'u bekliyor. Tabi fikstür bir bütün olarak değil, teker teker ele alınmalı. Şu ana kadar olduğu gibi en yakın maçın en önemli maç olduğunun bilincinde sahaya çıkılmalı.

Adanaspor'un bu haftaki rakibi Samsunspor için ligin en istikrarsız takımı diyebiliriz. Öyle ki ilk 11 maçın ardından lider konumdalarken, sonraki 9 maçta sadece 2 gol kaydedip hiç galibiyet alamadılar. Devamındaki haftalarda ise Samsunspor'un kendi sahasında başarılı olduğunu fakat deplasmanlarda daha silik bir görüntü verdiğini görüyoruz.

Samsunspor, özellikle son haftalarda ceza sahasına yapılan ortalardan ve duran toplardan çok gol yedi. Adanaspor'un da bu sezon birçok maçın kilidini bu şekilde açtığını hesaba katarsak rakibinin bu zaafından faydalanabileceğini düşünüyorum.

Samsunspor'un en kuvvetli yanı ise ilerideki kaliteli ayakları. Günlerinde olduklarında Kone, Ofoedu, Ersel gibi süratli ve maçın gidişatını değiştirebilecek önemli isimlere sahipler. Bu nedenle Adanasporlu savunmacılar Karşıyaka maçındaki performanslarının üzerine çıkmalı.

Samsunspor maçının, Adanaspor'un şampiyonluk yolundaki önemli virajlardan biri olacağını düşünüyorum. Çünkü sonraki maçlar arasındaki ara epey dar olacak. İyi bir başlangıç yapılırsa, yakalanacak momentum ile birlikte diğer iki maçta işler daha da kolaylaşacaktır. Yani bu maçın sonucu, hafta içi oynanacak Boluspor maçında da psikolojik olarak etkisini gösterecek. Bu nedenle Adanaspor, Samsunspor maçında üç puandan daha önemli kazançlar elde edebilir.

Yolun Sonu Şampiyonluk Olsun.

Halit Gürer

Yazar: Editor