2016-01-18 14:54:01
şans yanımızdaydı... kubilay arı

 

Maça çok etkisiz başladık. Bunda, Şanlıurfaspor takımının ciddi denilebilecek nokta transferler yaparak ligin ikinci yarısına başlaması etkendi.

Uzun süre, oyunda hakimiyeti sağlayamadık.

İlk tehlikeli atağımız, 25.dk.da geldi. O da gol oldu.

Nduka ve Magaye oyuna müthiş katkı koydular. Performansları her geçen süre artmaya devam ediyor. Nduka sezon başından beri, üst düzey oynuyor. Çok iyi top saklayarak takımı rahatlatıyor. Çok iyi asistler yaptı.  Magaye ise, artan performansıyla ve attığı 2 güzel gol ile maça damgasını koydu. Beklediğimiz Magaye bu. Samican yine çok koştu, yüreğiyle oynadı. Öylesine bir gol attı ki, şapka çıkarılır.

Kalecimiz Hayrullah’ı ise, umarım milli takım sorumlusu Fatih Terim izlememiştir. Yediğimiz ilk golde çok basit bir topu elinden kaçırdı. 2. golde ise Didi ile birlikte, hataya sebebiyet verdiler. Milli takımımızın kalesine kadar yükselen bir kalecinin takımını sırtlayıp güven vermesi gerekirken, aksine konsantrasyon eksikliği ile hayal kırıklığı yapmaya devam ediyor. Maçı kazanmamız, kendisi adına şanstı. İlerleyen haftalarda belki başımıza iş açmaz.

Sadece 2.gol ve 3.gol aralığında yakalamış olduğumuz hava ile 15 dk. iyi oynadık. Sahaya iyi yayıldık hepsi o kadar.

Belirttiğim oyuncularımızın, bireysel katkılarıyla maçı kazandık. Şans her zaman yanımızda olamayabilir.

Renan ciddi bir sakatlık geçirdi. Orta sahada önemli bir oyuncuydu. Elimize gelen şampiyonluk fırsatını tepmemek için ve olmasını hiç arzu etmediğimiz, olası başka bir sakatlık durumunu da düşünerek  orta sahaya en az 2 nokta transfer daha yapmak gerekli.

Kubilay ARI

Yazar: Editor