2016-12-21 12:21:14
şehmus Özer / basından

Şehmus Özer

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Nurullah Edemen, yaşanan olayın kendisine ve camiasına büyük acı verdiğini söyledi. Yapılacak işlemlerin ardından Şehmus Özerin cenazesinin Diyarbakırın Ergani İlçesinde toprağa verileceğini söyledi. Başkan Edemen, şöyle dedi:

"Kahramanmaraş deplasmandan Diyarbakıra döndükten sonra pazar günü Şehmus ve futbolcular izinliydi. Pazartesi günü antrenmana gelmeyince telefonunu aradık, ulaşamadık kendisine. Şehmus disiplinli bir sporcumuzdu, kurallara uyan bir arkadaşımızdı. Ailesine ulaştık, ailesi de ulaşamadığını söyledi. Endişelendik aramalarımızı sürdürdük.

Malatyada bir arkadaşının düğününe gittiğini öğrendik. En son görüştüğü bir arkadaşına ulaştık. Bize Pazartesi günü saat 10.00da (22.00) Diyarbakıra gitmek için çıktığını söyledi. Erganide çocukluk arkadaşına ulaştık, gelmediğini söyledi. Tüm aramalarımıza rağmen telefonlarına ulaşamayınca kaza ihtimali üzerinde durmaya başladık.

Sağ olsun Emniyet güçleri bize çok yardımcı oldu. Herhangi bir kazanın kayıtlarda bulunmadığını söylediler. Biz Malatyadan Diyarbakıra gelirken Gözeli istikametinden gidebileceğini öngördük. Orasının çok sapa ve trafik akışının yüksek olmadığını göz önüne alarak yol üzerinde durduk. Ailesini o yola yönlendirdik. Biz de Diyarbakırdan yola çıktık.

Ailesi yol boyu gelirken kayan bir araca lastik izlerini görüp takip ettiklerinde Şehmus kardeşimizin aracını uçurumda bulmuşlar. Muhtemelen donarak ölmüştür. Çünkü kaza sırasında yaralı olmuş olabilir, kimse kazayı fark etmeyince 24 saat kaldığı için donarak ölmüştür.

Biz şu an Elazığda otopsi yapılmasını bekliyoruz. Buradan Erganiye götüreceğiz cenazeyi, orada defnedeceğiz. Taziyemiz de orada olacak. Ailesine, Amedspora ve Türk sporuna baş sağılığı dileklerimizi iletiyoruz.

Hepimizin başı sağ olsun."

Yazar: Editor