2016-12-22 09:41:38
şehmus özer için / halit gürer

Öyle kötü bir dönemden geçiyoruz ki... Her hafta tanımadığımız insanların hayatlarını kaybetmesi bizleri derinden üzüyor.

Geride bıraktığımız günde ise pek çok kez rakip olarak karşılaştığımız, eski kalecimiz Zülküfün de ağabeyi, alt liglerdeki en kaliteli golcülerden biri olan Şehmus Özerin trafik kazasında vefat ettiğini üzüntüyle öğrendik.

Eski takım arkadaşı Emre Hasan Balcının sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama Şehmusun kişiliği ve profesyonelliği ile ilgili çok şey anlatıyor.

"- Abi Gel yurtdışına çıkalım gezelim eğlenelim. 
- Yok oğlum ne yurt dışısı köyden çıkamıyorum ben dediğine bak bizimkilerle ilgileneceğim bütün köye ben bakıyorum anasını satayım derdi gülerdi.
-Yaz olurdu arardım Abi ne yaptın tatile başladın mı?
-Emo ramazanda baba beni keser köyden çıkamam, derdi.
-Abi bu akşam kal kulüpte, makara yaparız gitme, derdim.
- Babam sıkılır ben yokken köyde zaten hafta sonu arıyor hep üzülüyorum derdi.
-Ya amma köylü çıktın kaç senedir Batıdasın be abi napıyordun bunca zaman derdim.
-Vallahi köy için Amedspora geldim 50 tane takım aradı ben düşündüm baba da yaşlandı artık memlekette bırakırım futbolu.
-Abi hadi bari bugün yemeğe çıkalım. 
-O zaman Çocukları da çağıralım hep beraber yiyelim (bütün takımı toplar yedirir hesabı kendi öder sonunda yine o vazgeçemediği köyüne giderdi).
-İzmir deplasmanı ortam yapalım mı abi derdim.
-Benim memleketim İzmir sen rahat ol karışma derdi.

Bir defa UÇAN KÜRT ATTIN YİNE GOLÜNÜ diye yorum yazdım. Whatsapptan mesaj attı gülerek Kürt-Türk muhabbeti yapacaklar emo millet zaten cahil boş ver. Her cins insan var listemde ben silmedim kızarsın diye sen sil dedi..

Öyle düşünceliydi.

Kendinden 17-18 yaş küçük futbolcular antrenmanda ona tekme atardı bacak arası atardı bir kere gıkını çıkarmadı.

Bir tane antrenman kaçırmazdı, şikayet etmezdi.

Diyarbakırda oynarken İzmirli İzmirde oynarken Diyarbakırlıydı "o"! Hiç bir partiyle ve siyasiyle işi olmaz kimseye yalakalık yapmaz kimseyi de kullanmazdı.

Bir köyü, bir ailesi, bir de golleri vardı.

O vefat etti diye değil gerçekten çok başkaydı. Seni ömrüm boyunca unutmayacağım oynadığım en büyük golcüydün çokta güzel insandın ŞEHMUS ÖZER.

Allah Ailene Sevenlerine Sabır Versin."

Yazar: Editor