2021-02-23 11:27:41
seriyi bozmak için

HESAP LÜTFEN!    

“Biz biat etmeyenler; biz ötekiler” der şair, bir şiirinde… Biz bu kentin biat etmeyenleriyiz, biz bu kentin ötekileştirilenleriyiz… Yıllarca dillendirdik bunu; ama biz dillendirdik… İlk kez önce teknik direktörümüz ve ona yapılan linç girişimi sonrası Başka Bayram Akgül haykırdı yüksek perdeden: “Biz biat etmeyiz çünkü biz ADANASPORLUYUZ.” 

Derbiye gelene kadar kopuk, birliktelikten uzak bir görüntü ile çıkıyorduk maçlara… Taraftar ayrı telden yönetim ayrı telden çalıyordu ki Emrah Bayraktarın gür sesi yükseldi soyunma odasından ve “kentin gururlu delikanlısı” ayağa kalktı.

Futbolu parayla değil yürekle oynayanlar güçlü çıktı maç sonunda… Hedefte Emrah Bayraktar vardı…. Yönetimsel eleştirilerimiz nedeniyle hocamızı ortada bırakacağımızı sandılar ama yanıldılar… Başkanı ile taraftarı ile tek vücut bir ADANASPOR gördüler ve duvara tosladılar…

Sonrasında bir İzmir deplasmanı vardı ki, medya aracılığıyla şımartılan, “Önce İnsan” diyen ama centilmenlikten nasibini almamış, şımarıklar ordusuna da okkalı bir tokat attık… Ve bu işin mimarı hiç kuşkusuz Emrah Bayraktar olarak geçti kayıtlara…    

Şimdi önümüzde bir Giresun maçı var…

Bir çarşamba günü yenilmezlik unvanımızı alan Giresunspor ile yine bir çarşamba günü oynayacağız ve bu kez onlar karşımıza yenilmezlik serisi ile çıkacak. Vakit ödeşme vaktidir ve maç sonunda “Hesap Lütfen” başlığını atacağımız bir yazıyı yazmak en büyük dileğimizdir. 

Peki, bu mümkün mü?

“İnce Memed, Toroslardan gürlemeli” ve sesi “Canik Dağları”ndan duyulmalıdır.     

Bunlar güzel yanlarımız; ancak bizi bekleyen bazı tehlikeler var ki çözüm bulmak ve daha dirençli olmak zorundayız;

Birincisi; kalede, akıl almaz kurtarışlar yaparken akıl almaz goller yiyerek arkadaşlarına esaslı bir güven vermemektedir. Derbide yediğimiz iki golde de kaleci imzası vardır. Ona tek ve vazgeçilmez olmadığı anımsatılmalıdır hem de bir an önce.

İkincisi, zamanlama ve kademe hataları yapmaktadır ki İzmirde yediğimiz gol dikkatle incelenirse göbeğin yerine kademe yapan bek, kendi yerini boşalttığı için rakip futbolcuya boş alan kalmıştır.

Ve her şeyden önemlisi, İzmir deplasmanında en ufak müdahalede dakikalarca yerde yatarak Adanasporun mücadeleci ruhuna gölge düşürmüştür. Altınordu zaman çalmayı seviyor diyorsak biz çalmayacağız, çünkü BİZ ADANASPORLUYUZ…    

Çarşamba günü sahaya çıkacak futbolcular, ADANASPOR ruhuna ve duruşuna yakışır bir mücadele ortaya koyarak Giresunspor ile ödeşmeli ve yeni stadı, Adanasporu yok sayarak açanlara lideri devirerek yanıt vermelidir. Çimlere “İnce Memed Toroslardan gürledi.” diyerek ayak basan ve “Adanasporluyuz, Emrah Bayraktarın öğrencisiyiz” diye haykıran futbolcu için zor yoktur imkânsız zaman alır.                                

Fatin Murat SEFERBEYOĞLU

Yazar: Editor