2016-03-14 17:39:35
şeytanın bacağını kırmak, halit gürer

Bir plan program ve ciddi bir taktik takımı olduğumuzu hep belirttik. Önemli isimlerin eksik olmasına rağmen sistemimizi etkilemeyeceğini, yerine geçen oyuncuların o açığı fazlasıyla kapatabileceğini söylüyorduk.

Önce Mehmet Sak, Renan'ın yokluğunda şansını iyi değerlendirmişti. Şimdi ise Uche, Ergin'in yerinde şans buldu ve galibiyeti getiren golleri attı. Şans bulan diğer isimler,  Mehmet Sedef ve Fahri'nin de görevlerini başarıyla yerine getirdiğini belirtelim. Yedek oyuncularımızın hazır bir şekilde şans beklediğini görmek sevindirici. 

Maçta ise her zamanki gibi pozisyon vermeyip rakibin hata yapmasını bekledik. Bir ara kontrolü rakibe versek de her zamanki gibi net bir gol şansı vermedik. Rakibin savunmasında geçen haftadan kalma sıkıntılar devam etti. Biz de bu hataları iyi değerlendirdik. Son dakikalarda yediğimiz o basit golden sonra biraz paniklesek de sonuca ulaştık. 

İki haftadır skorun rahatlığından mıdır bilinmez basit goller yiyoruz. Malatya deplasmanındaki kâbusun bir benzeri İzmir'de de yaşanabilirdi. Konsantrasyonumuzu son ana kadar sürdürmemiz gerekiyor. Tek sıkıntı bu... Onun haricinde her yönüyle iyi bir Adanaspor izledik. 

Altınordu şanssızlığımızı da kırdık. Yakaladığımız puan avantajımızı sürdürüyoruz. Kurduğumuz hayaller yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor. Hedefimize sadece 9 maç kaldı

Aynı ciddiyetle, aynı istekle mücadele ettiğimiz sürece süper denen o lige ulaşmamız işten bile değil...

Yolun sonu şampiyonluk olsun.

Halit Gürer

Yazar: Editor