2014-04-23 12:31:54
sıcak günler geliyor

Yine Isı Yükselecek Evet 

Ama bu sıcak günler Adanaspor gündemine dair.

Futbolcu veya Teknik Direktör üzerinden yine Bayram Akgül eleştirisi olacak, diye düşünüyorum. Amaç, bir tür "devrimle" Adanaspor yönetimine geçmek. Nereden biliyorum bunu? Yıllardır yaşadıklarımızdan, nereden olacak!

[Böyle bir değişiklik Adanaspor için daha iyi mi olur ve şampiyonluğa nihayet uzanırız, yoksa daha kötü mü, işte onu bilmem.]

Bunları Bayram Akgül de biliyordur.

Eğer devam etmek gibi bir niyeti varsa yeni sezonda "çok güçlü" bir takım kurmak zorunda!

Değilse hem onu hem de Adanaspor'u çok daha zor günler bekler.

Deplasman Üzerine

Deplasmana gitmek bir keyif işidir ve bütçe meselesidir.

Az da olsa gereken o masrafı karşılayacak olan ve "canı isteyen" deplasmana gider. Sözün özü deplaman bir mecuriyet değil bir eğlencedir, heyecandır, şenliktir, şamatadır, ne güzeldir. Fakat deplasmana gitmek üzerinden seçkin, fedakar, müthiş taraftar profilini kendine paye edinmek biraz komik olur. Oradan bir argüman geliştirip, ben en büyük taraftarım demek biraz artistlik gibi geliyor bana.  

Veya ibadetini karşısındakinin gözüne sokmak gibi bir şey... Bana ne, inan inanma, ibadetini yap veya yapma, ama gittiğin camiden, kiliseden, havradan, bana en büyük Müslüman, Hıristiyan, Budist, Şamanist edebiyatı da yapma lütfen kuzen.

Küfür Üzerine 

Futbolcu, adı üzerinde işi bu! Futbol oynayacak ve giydiği formanın hakkını verecek! 

Kötü oyununu sürdürürse protesto edilir! Dünyanın en olağan tepkisidir bu! Ama küfür? Orada şahsen dururum! Onun profesyonel olması, edilen küfürleri yok sayması gerektiği anlamına gelmez!

Küfreden, ettiği o küfrü yemeye de hazır olmalı.

Bu noktada futbolcuya, hocaya, taraftara, başkana ayrı ayrı bir mağduriyet ya da kutsiyet  yüklemiyorum.

Şu futbol camiasında saygı duymadığım bir sürü şey var; ama bu saygı duymamak onlara saygısızlık yapacağım anlamına da gelmez. Fikrim budur! Tanju'yu bile bu çerçeve içinde eleştirdiydik.

Teknik Direktör Üzerine

Konuya ilişkin görüşlerimi lig bitince yazacağım. Ta önceki sezon bir ayıp etmiş, görevdeki bir hoca üzerine isim önermiştim. Aynı hatayı yapmayayım.

Başkan Üzerine

Şampiyonluğa gidecek takımı bu sefer kurması mecburiyeti, bizi oyalamadan, işleri ertelemeden, son dakikaya bırakmadan yapması koşuluyla yine Bayram Akgül derim.

Bu, 10. sezon! Süper Lig'e dönme zamanı gelmiş de geçiyor artık. Bu hamleyi yapmak zorunda

Değilse taraftarın makul protestosunu durduracak ne gücüm var ne de öyle bir niyetim olur.

Aslında bu tepki meselesini her sezon sonu ve başında yazıyoruz, kayıtlarda duruyor. Ve her şey de öngördüğümüz gibi gelişiyor ne yazık ki... Ama burada bizi biz okuduğumuz için yazdıklarımızın sürece herhangi bir etkisi, katkısı olmuyor.

Durum şimdilik böyle.

Yeni sezonun bambaşka güzellikte olması umuduyla. 

Yazar: Editor