2016-03-14 15:45:02
sistem takımı, kubilay arı

Altınordu maçına gelecek olursak, maç öncesi, eksik oyuncularımızın bir hayli fazla olması nedeniyle çok korkulan bir maçtı. Ancak, kafamızın bir tarafında, sistem takımı olduğumuz da yok değildi.

Altınordu maçında yine aynı taktikle oynadık, önce rakibi tarttık ve sabırla bekledik. Uzun toplarla hızlı oyuncularımızı kaçırdık. Ve bunda yine başarılı olduk.

Adanaspor'un oyun sistemini artık bilmeyen kalmadı. Rakipler her ne kadar, tedbir alsa da, maç sonunda Adanaspor amacına ulaşıyor.

Kadrodaki oyuncularımızdan kim oynarsa oynasın, artık hiç fark etmiyor.

Yıllar öncesinde SİLİNDİRSPOR İmajını yakalayan takımımız şimdilerde SİSTEMSPOR oldu.

Bugünkü, maçın kahramanı ise, Ergin KELEŞ'in yokluğunda, Uche KALU oldu. Çok iyi alternatif, bu da şampiyonluk yolunda önemli. 

Bir diğer alternatif Mehmet SEDEF de tam bir joker, defansif olabilecek her mevkide çok başarılı, topu oyuna çok iyi sokuyor, arkadaşlarını geriden çok iyi atağa çıkarıyor. Renan'ın yokluğunda, bu hafta, oynanacak derbide onu ön liberoda değerlendirmek, yerinde bir karar olacaktır.

Önümüzdeki maçı kazanırsak çok avantajlı oluruz. Aksi durumda, yakaladığımız puan avantajımızı kaybetmemek için, kazanamıyorsak, kaybetmemek düşüncesi içerisinde oynamalıyız. Ben bu karşılaşmada da SİSTEMSPOR'un doğru işleyeceğini düşünüyorum. 

Kubilay Arı

Yazar: Editor