2013-07-12 10:35:39
sitemler savaşı

Konumuz Adanaspor

Bayram Akgül dün sitem dolu bir açıklama yaptı.

Kalbi kırılmıştı.

Kendi açısından elbette haklıdır.

Şu ana kadar hiçbir maddi manevi emeğini inkar etmedik.

Hep destekledik hep destekledik.

Son ana kadar destekledik.

Adalılar konusunda da destekledik.

Mbilla'nın şu davranışında da destekliyoruz. Bizce de terbiyesizlik yapmıştır hem de 2 kez.

Ama şimdi "iyi" transfer bekliyoruz, "iyi" hoca bekliyoruz, bunu söyledik. Her eleştiri -muhatabı için- kırıcı olur bir noktada. Haddimizi aştığımızı hiç zannetmiyorum.

Şimdi aşağıya

Sayın Bayram Akgül'ün açıklamasını sadeceadanaspor.com'dan aktarıyoruz.

Onun altına da 1 Haziran 2012'de tayyareciler ve Bayram Akgül için yazdığımız yazıyı ekliyoruz.

Daha altında da Adalılar mevzusunda Sayın Bayram Akgül'ün yanında nasıl durduğumuzu gösteren bir başka yazı bağlantısını paylaşıyoruz.

Açıklamasının her cümlesine tek tek de yanıt verebilirdik ama zaten incinmiş bir kalbi daha fazla kırmaya gerek yok.

Hiçbir şeyi unutmayız, hele iyilikleri, fadekarlıkları... Ama taraftarın yaptıkları da unutulmasın. 

Evet, biraz empati.

Saygı ve sevgiyle... 

___________________________________ 

Bayram Akgül'ün Açıklaması:

'Tiago bizim 20 gündür görüştüğümüz bir oyuncu. Bizi kırmadı hayırlı olur inşaallah. Kibong'u Konya'ya verdik.Yarın imza atacak.Kampa katılacak. Kulüpler olarak anlaştık.

Tiagoyu aldık.Çok fazla transfere ihtiyacımız yok.Gençleşmeye gideceğiz. Gençleşirken takım içerisinda abiler de olması gerekiyor. Herkes bir şey söylüyor.Biz önümüze ve işimize bakacağız. Hepsi için söylemiyorum ama bazen bizim taraftarımız bazı şeyleri çabuk unutuyor. Çok incitici olmamak lazım.

Kimseden 5 kuruş almadan bu takımı ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bunu unutmadan yapılan yoırumlarda biraz dikkatli olunması gerekir.Bugün buradan aldığım önemli kararı sizin aracılığınız ile açıklamak istiyorum. Bugünden itibaren hiçbir maça gelmeyeceğim, Adana Demirspor derbisi de dahil.

Kendi taraftarı tarafından kapanmış bir kulübü buralara getiren Bayram Akgül'e bu kadar zarar vermek, bu kadar yüklenmek doğru değil. Ben kimsenin cebindeki parayı zorla alıp, kimseyi zorlayarak kulübü almadım. Bu takımı idare ederken devletin veya belediyenin imkanlarından faydalanarak bu takımı ayakta tutmaya çalışmadım.Adanaspor'u hep kendi imkanlarımla ayakta tuttum.

Talimat verenler, 4 bin koltuk kırdıranlar ve arkasından gidip yorum yapanlar var.Bundan sonra her maç istediğimiz olmazsa koltuk kıracağız diyorlar. Hodri meydan diyorum. Sağduyulu gerçek Adanasporluların takımlarına sahip çıkacaklarına inanıyorum. Bu tip yıkmaya-yağmalamaya çalışanları Adanasporluların durdurucağına inancım tam.

Bir daha söylüyorum kimseye bu kulübü zorla verin demedik, bir bardak suda fırtına koparanlar kaldı ki 31 Mayıs'a kadar buradayız dedikama kimse gelmedi. Mal satmak için kimsenin ayağına gidilmez. Ama bazı cahil kesim bunu anlamıyor.Heralde. insanın anlayacağı dilden bizde birgün olur konuşuruz. Bu takımı şampiyonlar liginden alıp buraya getirmedik. Ligi istiyoruz ama biz bu sene çok iddialı değiliz.

Millet şakır şakır transfer yapıyor.

Kimin parasıyla yapıyorlar?"

______________________________ 

(Bu soruyu biz de soruyoruz. Hakikaten nereden gelir o kadar para nasıl gelir sadece belediyelerden mi gelir, bakanların yönlendirmesiyle de mi gelir, havaalanı karşılamalarıyla mı gelir? Devrimci(!) dayanışmayla mı, Akp'ye yanaşmayla mı gelir? Neyse?)

_______________________________

1 Haziran 2012 Tarihli Yazımız:

Adanaspor Şehir Devleti

Bir teyyare dolusu adam bir araya gelse dostlar, Adanaspor namına bırakın bir Bayram Akgül etmeyi, Başkanın bir saatine bile karşılık gelemezler. Hani denk gelmek isterler mutlaka ama gelemezler, olmaz olabilemez.... misalen...

Tanımam, bilmem ama geçen yıllardaki duruşuna bakınca, gönül rahatlığıyla derim ki Yiğit Adamsın Bayram Akgül! Çeliğin çifte su verilmişi gibi!

Biat değil, övgü! ...Biliyorsunuz.

Yazıyor, dile getiriyoruz çeşitli platformlarda; hep benzer duygular Adanaspor’umuza dair, çatlak ses yok! Ne güzel!

Yazmaya devam edeceğiz.

Adana denen kenti yazacağız, bu kent içindeki Adanasporluluk olgusunu konuşacağız, kentin maddi ve manevi çaplarını aşan bir güzel Adanasporluluğu yazmaya devam edeceğiz.

Adana ha! Değil lan! Sodom ve Gomore!

Şimdi ben kendi adıma konuşuyorum, dileyen altına imzasını atar başka ortamlarda da paylaşır.

Şu şehirde dostlar;

Benim belediye başkanım Bayram Akgül’dür.

Büyükşehir belediye başkanım Bayram Akgül’dür.

Parti il başkanım Bayram Akgül’dür.

Milletvekilim 1’den sona...

Bu şehirde valim de...

İl genel meclisi, ilçe filan.

Emniyet müdürü, kaymakam evet…

Yahu protokolü karıştırırsam özür...

Adanaspor Şehir Devleti 

Adana içinde, ama Adana denen şehirden mecazen ayrılarak özerk bir “ADANASPOR ŞEHİR DEVLETİ” açılımında benim başbakanım da cumhurbaşkanım da Bayram Akgül’dür! Milli takımımın da Adanaspor olduğunu yıllar önce söylemiştim zaten!

Turuncu Beyaz bayrak…

Maddi gücüm yok, o yüke bir omuz verecek!

Ama sevgim, saygım, manevi desteğim, inancım, güvenim yeter mi?

Yeter diyorsanız bir mürit gibi asla değil, fakat misalen birMilitan gibi,

Doktrin değil; evet, adeta bir ideolojiyle, bir Adanaspor meselesinde sonuna kadar, ta en sonuna kadar yanınızda olduğumu(zu) bilin.

Ve Adanaspor Şehir Devletimizin Başbakanı Bayram Akgül, yeni sezonda o protokolde oturmayın. Muhatap olmayın! Yine gelipAdanaspor Halkı ile birlikte, tribünde ve her yerde omuz omuza mücadeleye devam edin!

Sivil İtaatsizlik 

Ben şimdiden, Adana ile ilgili herhangi bir seçimde muhtarlık, belediye, büyük belediye, süper belediye, il genel meclisi bilmem ne seçimlerinde bir Adanasporlu olarak OY KULLANMAYACAĞIMI” ilan ediyorum. Sözümden dönersem namerdim!

Madem şu şehrinizde beni bir Adanasporlu kimliğimden dolayı yok sayıyorsunuz; o zaman yokum ulan!

______________________ 

Mazi kalbimde Bir Yaradır 

Okumak İçin

TIKLAYINIZ.

Yazar: Editor