2020-02-19 15:32:21
son pişmanlık fayda etmez

Erzurumsporun farka gidebileceği bir maçtan tesadüf bir puan aldık.

Maçın tek cümleyle özeti budur.

Son dört sıradaki takımlar arasından üçü lige veda edecek gibi duruyor.

An itibarı ile ikili averajı hesaba katınca bu dört takım arasında zirvede olan Adanaspor.

Ancak bu ekipler arasında son iki maçtaki görüntüsüyle mücadele gücü en düşük takım yine Adanaspor.

Savunmadaki basit pas hataları, orta sahadaki direnç eksikliği, ileri hattaki verimsizlik ve formsuz oyuncuların çokluğu sebebiyle önümüzdeki süreci kara kara düşünüyoruz.

Gidişatı değiştirecek bir teknik direktörün olmaması ve nöbetçi hocada ısrar edilecek olması da ümitlerimizi epey azaltıyor.

Geçtiğimiz sezonun bitimine on maç kala, 6 puan bizi ligde tutacaktır, açıklamasını yapıp sezon sonuna kadar 7 puan toplayarak kapasitesini belli etmiş bir antrenör ile devam edilmemesi gerektiği konusunda tüm camia hemfikir.

Sadece yetki sahipleri bu konuda ikna olmuyor ve hamle yapmaları için sanıyorum derbiden sonra bir hezimet daha yaşamayı bekliyorlar.

Devre arasında takıma seviye atlatacak bir hücum oyuncusu alınmaması yetmezmiş gibi mevcut oyunculardan tam anlamıyla faydalanamayan bir isimden mucize bekliyorsak eğer hayal ettiğimiz ile kalırız.

Acilen takıma pozitif hava katacak ve oyuncular üzerinde ağırlığını hissettirecek -gerçek- bir teknik direktöre ihtiyaç var.

Boluspor bir ivme yakalarlarsa gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi kalırız.

İki haftadır oynanan kötü futbol ortadayken ve her şeye rağmen ateş hattındaki takımlara göre en iyi durumda olan takımken, bir mağlubiyet daha almayı beklemeyin ve gelecek sezonun hocası ile şimdiden anlaşın.

Sonradan pişman olmamak için...

Halit Gürer

Yazar: Editor