2010-12-20 09:41:19
şurdan burdan

Haftaya Başlarken 

*Aralığın dolayısıyla da 2010’un son 10 gününe girdik. Memleket hangi gündem yoğunluğunda bakalım bir.

*Chp bir kurultay daha yaparak sevenlerini mahcup etmedi. Bu kurultayda Gandi Kemal gitti Che Kemal geldi. İnansak mı? Şimdilik zor. Ama sol bir söylemin öne çıktığı iddia ediliyor. 30 yıldır söylenen budur zaten Chp için: İşçiye, köylüye, öğrenciye, emeğiyle geçinene dön yüzünü, müteahhitlere değil. Seni ve ülkeyi yükseltecek olanlar ilk saydıklarımızdır.

*Benzin fiyatları can yakıyor. Bunun en terbiyeli ifadesi budur. Adamlar içtiğimizden ve yaktığımızdan deli gibi vergi alıyor. Benzin istasyonları ve Tekel bayileri hükümetin vergi tahsildarları gibi çalışmak zorunda kalıyor. İngiliz vatandaşı maliye bakanımız da şöyle buyurmuş vergi konusunda filan:  Vergi tabanı genişlemeden akaryakıt ve telekonümikaslonda vergi indiriminin gündeme gelemeyecek.

Yahu daha nasıl genişleyecek o vergi tabanı. Hani, bir kulağımızın arkası kaldı.

*Güney Kore ve Kuzey Koreli kardeşler yine limoni. ABD’nin bulaşıp da kirletmediği yer mi var? Sarı Deniz ahalisini Allah kurtarsın gayri.

*20 Aralık itibariyle yay burcundaymışız. Son demleri onun da. (Burç işine de bulaştık ya, bravo bize: )) bakın ne deniyor bu gün için, birbirinden farklı birçok kaynak yine birbirinden farklı birçok laf etmiş yay burcunun bugününe ilişkin. En hoşunu seçeyim dedim: *Son derece hareketli, bir o kadar da huzurlu bir gün sizi bekliyor. Bugün, zamanı durdurmak isteyeceğiniz saatler olabilir. Geçirdiğiniz zor günlerinizde arkadaş canlılığınızın sonuçlarını aldınız. Bu dostluklar size bugünlerde mutlu sürprizler yaşatabilir. Ummadığınız bir kişiden göreceğiniz tuhaf bir davranış, kafanızı biraz karıştırabilir. Buna dikkat etmelisiniz.

*Antigua ve Barbuda bize vize uygulamayan ülkelerdenmiş. Nerede mi bunlar? Karayip Denizi’nin doğusunda! İki adadan oluşuyormuş. Haydi, tatile oraya o zaman: )

Mevzu çok ne var memleketimizde. Bugünlük bu kadar olsun; ))

Yazar: Editor