2016-12-28 15:55:07
takım için bir ihtiyaç listesi

Yaz transfer dönemi kapandığından beri Adanasporda herkes bu transfer dönemini yani yaşadığımız şu günleri bekliyordu. Zira eksiklerin çokluğunu herkes rahatlıkla gözlemleyebiliyordu.

Öncelikle Krunoslav Jurcicin de çalıştığı dönemde sık sık dile getirdiği gibi golcü eksikliğini gidermek ilk hedef olmalı. Ve alınacak golcü kesinlikle fark yaratmalı. Bu konuda boşa atılacak kurşun yok. Hatta Edgarın idmanlardaki durumuna göre belki de iki golcü de gerekebilir. Bu konuda da kararı Levent Hoca verecektir.

Kanatlara bence en az iki oyuncu gerekiyor. Fizik gücü yüksek, adam eksiltme yeteneği olan, topu ileride tutabilen ve mümkünse skora da katkı koyan... Bu bölgede de hata lüksümüz yok. Barış Memis ayarında bir transfer değil de Süper Ligde gerçekten iş yapabilecek kişiler alınmalı.

Orta sahada ise bence bir oyuncu yeterli olacaktır. Sakinliği ile güven veren ve tempo belirleyen bir isme ihtiyaç var. Orta sahadaki basit pas hatalarını ve kontraya çıkarken kaptırılan topların sayısını azaltabilmek amacı ile...

Ve kesinlikle bir sol bek. İlk yarı boyunca stoper orijinli Diniz o bölgede şans buldu ancak bundan sonrasında bindirmeleri ile de katkı koyacak, süratli bir bek gerekiyor.

Yukarıda yazdıklarımız asli ihtiyaçlardı.

Kaleci beklentisi olanlar da az değil ama Goran ve Hayrullah varken başka bir kaleci alınacağını düşünmüyorum.

Sezon başında Hayrullahın kalmasına karar verildiğinde daha tecrübeli bir kaleci alınmalıydı. Ya da Goran geldiğinde Hayrullah en azından kiralık gönderilip tecrübeli ve minimum Gençlerbirliği kalecisi Hopf ayarında bir kaleci alınıp yola devam edilmeliydi.

Aslında ihtiyaç listesinin başına iyi bir TD koyacaktık ama o treni kaçırdık. Ne olduğu meçhul bu hoca bir işe yarasın da, biz bari şu konuda mahcup olalım…

Dilerim bahanelerin arkasına sığınılmadan ve en önemlisi ucuza kaçılmadan gereken transferler yapılır.

Halit Gürer

Yazar: Editor