2012-03-21 06:49:57
taktım bir kere

Nedir?

Harbiden şu meseleye taktım bu sezon!  

 

Hoca neden o güzelim formayı, canımız TuruncuBeyaz’ı özellikle orta sahada bir türlü hakkaniyetli dağıtamaz?

Defansa eyvallah! İtiraz eden taş olsun. Forvet bir mecburiyetten zorunlu tercihlerle gidiyor. Buna saygı duyarım. Ama iş dediğim yere gelince işin rengi değişiyor. Hoca orada bildiğini okuyor veya daha kötüsü kapsama alanı altında kaldığı futbolcuyu yazıyor ilk on bir esame listesine.

Ne bileyim! Benimki bir iddia bile değil, bir kaygı.

Kale bile bakın hangi süreçten geçti de el değiştirdi. Yanlış anlaşılmaya, Tolgahan’a özellikle bu sezon itiraz edenlerden değilim, ama Zülküf’ün de vakti gelmişti bre. Buna Hocanın kendi başına kanaat getirmemiş olması hazindir.

Denecek ki, dediğin futbolculara forma şansı verilmedi mi? Talha’ya, Fevzi’ye, hele Okan’a…

Evet! İtirazım yok buna da!

Ama hangi sıklıkta, hangi ısrarda?

Denecek ki hangi hoca kendi ayağına sıkar yanlış tercihlerle!

Kimilerinin egosu bir hatayı görmeye mani olabilir diye düşünürüm bu soru karşısında. Ve eklerim; zaten ciddi kaygılarım var ülkedeki teknik direktörlerin bilgi, beceri, tecrübe, genel kültür, farklı alanlarda birikim sahibi olma konularında diye.

Fevzi evet kötü futbol oynadı belli bir süre, ama onu aşması için diğerlerine verilen zaman ona tanınmadı. Oysa aşabilirdi vasatını. Ama futbolcuya gereken özgüven de verilmedi, tribünle olan limonilik de işin cabası olunca… Bu isimde hoca daha çok tribüne mi oynadı ne?

Okan en çok forma şansı bulandı içlerinde. Burada eşit derecede kusurlu hareket vardır. Takım için oynayan bir Okan her zaman oynar. Peki, bunu da mı ben sağlayacağım? Gidip ben mi anlatacağım Okan şöyle yap, Okan böyle yap diye?

Talha! Onu üç dakika izleyen biri çocuktaki kumaşı görür. Gencer’e son maçın özetini izletiyordum kaçan golleri görsün diye, Gencer’in ilk fark ettiği Talha’ydı. Yani bir hoca fark edemiyorsa elindeki nimeti, ben buradan ne yapayım.

Karşılaştırıyorum mecburen; Rahman’a Barbaros’a ilk yarı Bülent’e tanıdığı şansın çok azını istikrarlı bir şekilde bu çocuğa versin, diğerlerine en az bir 80 dk, hatta maç boyu dayandığı gibi sabretsin, ilk hatasında daha 40. dakikada filan onu oyundan alıp tüm moral motivasyonuyla oynamasın, şu dakikadan itibaren ilk altı ve şampiyonluk için elindeki en büyük silah olur Talha!

Diyeceğim çoktur da bu kadar yeter bugün itibariyle. Derdimi bir kez daha anlattım haddizatında: ))

 

Yazar: Editor