2014-03-10 08:09:49
tanju çolak vakası

Tanju Çolak futbolda bir vaka mıdır? Vakadır yahu!

Futbolun tüm sekmelerinde böyle görünüyor bu.

Vahim bir şey.

Temel meselesi de izansızlık. "Tancu olmak" diye yarın yazacağız. Şimdi bu yazının asıl nedenine geleyim.

Dün akşam, 9 Mart 2014 itibariyle TRT Spor'daki PTT 1. lig programında Tanju Çolak resmen Akp ve Melih Gökçek propagandası yaptı.

Kim buna şaşırdı ki?

Kimse!

Peki hicap ettik mi?

Şahsen utandım o anlarda, bir futbolcu eskisinin bir programa tutunmak için düştüğü durumdan...

Melih Gökçek'le bir seçim propagandasına gitmişmiş,

Melih Bey o esnada hem konuşmasıyla hem de Ankaraspor'la ilgileniyormuş,

Çok önemli işler yapacakmış... Falan filanmış... Tanju Çolak'ın hangi fikre sahip olduğu zerre umurumda değil, ki bir fikri de yoktur muhtemelen, şimdilik akan suyun başında duruyor, oradan bir paye, bir miktar umuyor vs... Öylece deviniyor ortalıkta...

Bir insan komik durumlara düşebilir, hayatın içinde olur öyle vakalar, ama bir insan neden bu kadar arsız olur ki? Nasıl olur? Sanırım kof egoların hepsinde sorun aynı, cahil cesareti gibi bir şey...

1. Bu lig bence kullanmaktan haz etmediğim ama popüler ifadenin bir kelimesi olduğu için kullanacağım, evet marka bir lig. TRT'ye rağmen böyle! Takımların her biri ayrıca kıymetli, mücadele müthiş... ve saire... Ama bir Tanju Çolak çıkıyor koskoca ligin kelitesini yerle bir ediyor. Ha, izlemeyiz olur biter. Ama izlemek zorunda kaldığımız zamanlar oluyor ve bu da bir krize dönüşüyor.

2. Sadık İlhan düzgün bir insan profilini hiç bozmadı, nasıl tahammül ediyor o adama, neden? Hocam, simit sat ama bu adamla program yapma, sana yazık, değilse biz zaplayıp gideriz her defasında.

3. Bu ligin kalitesinin istikbali için, Tanju Çolak ile yollar hemen ayrılmalı, fikri bence fena değil... 

Yazar: Editor