2012-05-12 07:20:59
taraftar yazıyor / K. Arı

"LÜTFEN DESTEK OLUNMASIN"

Mülkü amirlerimizin, Adana’nın ekmeğini dev lokmalarla yiyenlerin sahip çıkmadığı, içler acısı bir Adana’da yaşıyoruz. Bu Adana belediye olarak hep bize “öteki” olarak bakmak zorunda mı? Baksınlar bakalım! Nereye kadar kör kalacaklar!

Konya’da bile bizim maç öncesi şehrin pek çok bölümü belediyenin organize ettiği tek tip bayraklarla donatılırken bu şehirde 2 maç kazanıp Süper Lige yükselme fırsatını yakalayan Adanaspor takımına kimse sahip çıkmamakta. Yakınmıyorum, bir gerçeği saptıyorum.

Kartal maçında gördüğüm coşkulu ve kalabalık taraftar topluluğu benim süper lig isteğimi kamçıladı. Bu nedenle ki, bu hafta bu memlekette dört bir baştan Turuncu Beyaz bayraklarla donatılmasına öncülük edileceğini düşünmüştüm.

Bu takım Süper Lige bu kadar yaklaşmışken bu şampiyonluğun kentimize gelmesi için seferber olunacağını düşünmüştüm. 

Varsın kimse destek vermesin, kimse bayrak asma önderliğini yapmasın. Ama bu kaygısızlık yüreğimi burkuyor o kadar.

Ama yazıklar olsun!

Ne büyük bir camiasın sen? Ne asil bir camiasın sen?  Böyle başarılarınla bayrakları yüreğimize çoktan astın! Yüreğimizdeki bu bayrak, oyuncularımızdaki bu inanç bizi Süper Lige zaten taşıyacak.

Kimse destek olmasın. Uzak durun bize. Gölge etmeyin yeter! Çünkü Adanaspor’un bir hocası, kaplan yürekli futbolcuları, vefalı taraftarı ve Büyük Başkanı vardır! Evet, bu iç dinamikler bizi mutlu sona…

Kubilay Arı

Yazar: Editor