2013-05-27 07:43:26
taraftardan

Taraftar Yazıyor: Batuhan Bilir’den

Adanasporluluk

Mustafa Kemal ruhudur Adanasporluluk ; imkansızı başarmaktır, herkesin bitti dediği o anda kurtuluş meşalesini yakmaktır.

Dadaloğlu'dur Adanasporluluk; Hemşehrimizdir, çukurovanın yiğit çocuğudur. Ne kral dinler ne padişah, ferman padişahınsa dağlar bizimdir.  

Bir tür İnce Memed halidir Adanasporluluk; Hep savaşmak zorunda kalmıştır o da. Bazen kendiyle savaşmak; kendi içindeki korkuları, zayıflıkları yenmek zorunda kalmıştır. Bizim kahramanımızdır.

Murat Kekilli'dir Adanasporluluk; parayı reddedip sanatını yaşamaktır, nice gizli kahramanlıkları sergilemektir. Anadolu benim demektir, ben böyle anlayışa tükürrüm demektir.

Irgatın alın teridir, Kocavezir esnafının çocuğudur, Tepebağ'ın tozlu sokaklarıdır, zamana direnmektir. Anka Kuşu'dur; yok olur sanırsın, küllerinden doğar. Elbiseye dökülen şalgam lekesi gibidir, yüreğe dökülür ve hiç çıkmaz.

Terketmeyen sevgilidir, kürkçü dükkanıdır, dönüp dolaşıp geleceğin yerdir.

Neşet Ertaş türküleridir,

Onurlu duruşun adıdır.

Ahmed Arif'dir... Hasretinden prangalar eskitirsin, bazen Ruhi Su olur; başın öne eğilmesin aldırma kaplan aldırma deyip göz yaşını silersin. Yüreğin kan ağlar ama başın dik, alnın ak.

Baba elini bırakıp, tribün olmaktır..

Emeğin şehrinin asil duruşudur.

Gönüllerde yıllandıkça güzelleşendir.

Adanaspor Halktır, halkındır.

Onu kalbinize yakın tutun.

Batuhan Bilir

Yazar: Editor