2018-01-17 05:05:00
tarih değil tevatür

 

 tv art ile ilgili görsel sonucu

Basından Bir Alıntıdır

"AKPnin kitlelere ulaşmak için son dönemde sıklıkla kullandığı araçlardan televizyon dizilerine bir yenisi daha ekleniyor. TRTde izleyici ile buluşacak “Mehmetçik Kut-ül Amare” dizisinde tarihsel olayların yeniden yorumu yanı sıra, güncel göndermeleriyle AKP güzellemeleri de önceki deneyimlerden tecrübeyle bekleniyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcı ve senaristi M. Bozdağın yapım ve senaryosunu üstlendiği Mehmetçik Kut-ül Amare dizisinin sponsorları arasında Türk Hava Yolları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İGDAŞ gibi devlet kurumlarının olması, devlet kaynaklarının yine bir AKP projesine aktarılmasına ve eleştirilere sebep olacak gibi duruyor.

TRTde yayımlanacak olan dizinin tanıtımına önceki gün Başbakan Binali Yıldırım da katılırken, dizinin sponsorları arasında Halkbank, İBB, Türk Hava Yolları, İGDAŞ ve Türk Telekom gibi devlet kurumlarının yanı sıra özel sektörün de yer alması milli dizi furyasının ekonomik boyutunu da gözler önüne seriyor.

Tarihçiler diziye ilişkin yaptıkları yorumlarda, “AKP iktidarı kendi siyasi projelerini hayata geçirirken tarihsel olarak temellendirmeye çalışıyor. Tarihi bir bilim olarak görmüyor kendi siyasetini meşrulaştırmak için araç olarak görüyor” görüşlerini dile getiriyorlar."

Yazar: Editor