2019-05-04 11:55:39
tarih yazar

Tarih

Yunancada historia, historein = bilmeye çalışmak, bilmek, anlatmak.  Dilimize Arapçadan girmiş olan tarih sözcüğünü birçok farklı şekilde anlamlandırabiliriz. Bunlardan bir kaçını şöylece sıralayalım: Bir olayın gününü, ayını ve yılını bildiren söz veya gün. Geçmişin incelenmesi -Bir konuyu geçmişi ve gelişimi içinde inceleyen anlatı. Zaman içindeki değişmelerin tümü.

 Hepimizin bildiği üzere 2019 sezonunun bitimine son iki hafta kaldı ve düşme postasında ki takımımız tamamen şans eseri geçtiğimiz hafta 4-1 yenilmesine rağmen kümede kalmayı garantilemişti.

Bu hafta takımımızdan  en azından bir beraberlik beklerken aslında biz taraftarları da çokta fazla yanıltmayarak bir kez daha mağlup oldu. Kümede kalmış olmamıza sevinmek ile hiçbir şey yapmadan kümede kalmış olmamız arasında ki ince çizgide savruluyoruz. En azından kendi aramızda konuştuğumuzda ve taraftar hafızasında sonra ki yıllarda konuşacağımız bir anlamda Adanaspor tarihinde yer alan bu durum bizi  çok mutlu etmeyecek.  Kaldı ki futbol tarihinin istatistiklerinde de 2019 yılı baharında gelenden geçenden 4 yemiş bir takım olarak yer alacağız.

Tarihe bu şekilde işaretlenmek gerçekten çok onur kırıcı bir durum. 

Bu durumdan çıkabilmek adına futbolcularımızın ve teknik ekibin hiç bir gayret göstermediği hissine kapılmak ya da  tam olarak aslında  bu gerçeği görmek son derece canımızı sıkıyor olmalı.  Kendi adıma dost sohbetlerimizde  Adanasporlu arkadaşlarımızla şakayla  karışık konuşmalarımızın art yöresinde bu sıkıntılı durumu hem kendimde hem de onlarda görmekteyim.   Bir  taraftar olarak şunu söyleme hakkımı kendimde görüyorum. Bu duruma düşmemizde  kabahatin en büyüğü kadro yapılanmasını bu şekilde kuran; yönetimindir. 

Ancak gel gelelim şu an buradayız teknik ekip ve futbolcularında bu kötü duruma düşmemek adına son bir gayret göstermesi gerekmez miydi?

Bizim için son derece değerli olan  Adanaspor camiasını bu sezon itibari ile temsil eden futbolcular  ve teknik ekip olarak kalan  Eskişehir ve Osmanlı maçlarına gereken önemi gösterin ve kazanın ya da en azından beraberlikler alın!

 Lafın başına dönersek

yapacağınız maçların tarihe not düşüleceğini unutmayın!

Yaşasın Adanaspor!

Zalif Aktaş

Not: Sözcük anlamları Tdk sayfasından alınmıştır.

Yazar: Editor