2019-05-12 06:49:33
teknik direktör adayı Cem Hallaçeli

Aidiyet Duygusu

Bütün canlılar gibi insanlarda dürtüler ile donatılmış olarak dünyaya gelir ve varlıklarını sürdürürler. Aidiyet duygusu dediğimiz canlıları içinde yaşadıkları zorlu koşullarda daha başarılı olabilmesi için içgüdüsel olarak birlik ve beraberlik içinde yaşamaya, toplumsallaşmaya, sosyalleşmeye zorlayan duydu da dürtülerin bir tezahürü ve dışavurumudur.

Adanasporda başarılı olmak istiyorsa aidiyet duygusunu takım içinde sağlaması lazım. Her yıl giden gelenlerle, yarın burada olmadığını düşünen oyuncularla başarı sağlamanız mümkün değil. Umursamaz, başarısızlığı kendine dert edinemeyen oyuncular ile bu iş olmaz. Şampiyonluğun sezonda aidiyet duygusu yüksek oyunculara sahiptik.

  • Başta Kaptan Merthan olmak üzere Nduka, Ergin kolu kırık olarak oynamayan Renan 
  • ve alt yapıdan yüksek kalite de olmasa da Adananın çocukları Sami, Cem, Uğur, Hayrullah… 
  • Mevcut kadroda benzer oyuncular var. Bu oyuncuların sayısını arttırıp yapılacak transferleri biraz da bu yönünü düşünmek gerekiyor. 
  • Yabancı transferinde uzak ara en bu ligin en başarısız takım olmaktan çıkıp tekrar tekrar deneme yapmamak gerekiyor.

Bu ligde oynayacak yabancılar bu ligin sertliğini kaldıracak Afrikalı bulunmalı ve hepsi olmasa da bu ligi bilen yabancılar ile harmanlanmalı. Bekleriniz hücuma çıkamayan bekler olduğu sürece, sadece savunma yönleri ile sizi anca kümede bırakırlar. Eğer hedefiniz daha yukarılara oynamaksa önce beklerden başlayıp hücumcu olanları bulmanız ve takıma yerleştirmeniz gerekli. Çalışacak antrenör de yine aidiyet duygusu yüksek olmalı.

Avrupa birçok üst düzey takımda 35-40 yaşlarında alt yapı hocalarını görevce getiriyorlar. Ajax, Hoffenhaim, Werder Bremen, Alt yapıda oyuncu gelişimi konusunda kendini geliştirdiğinizi düşünüyorsanız

TD adayım Cem Hallaçelidir.

  • Futbol zekâsını hepimiz biliyoruz.
  • Adanalı .
  • Alt yapı uzun süredir çalışıyor (oyuncuların gelişimine katkı sağlayacaktır.)
  • Gerçekten de başarılı olayı çok ihtiyacı var.

Belki yurt dışından ekibine katılacak kondisyoner ile iyi bir Adanaspor performansı izleteceğini düşünüyorum.

Ahmet Gültekin
Yazar: Editor