2016-12-20 14:01:03
trabzonspor, akyazı / basından

BordoMavi.Net Yönetim Kurulu Açıklaması

Gerçek Trabzonspor taraftarından bahsediyoruz. Gerçek Trabzonspor ruhundan bahsediyoruz. Anadolunun ağabeyi olan, avuçlarında bir ihtilal büyüten Trabzonspordan bahsediyoruz. 

Ne mi isterdi gerçek Trabzonsporlular?

O stadyuma Şenol Güneş veya Trabzonspor mazisine mal olmuş başka birinin adını birileri buyurdu diye değil kendi iradesini yansıtan bir seçim hakkıyla ve arzusuyla uygun gördüğü verilmesini isterdi.

Dozer Cemil isterdi, Hüseyin Avni Aker isterdi, Özkan Sümer isterdi, Ahmet Suat Özyazıcı isterdi, Şamil Ekinci isterdi, belki yine Şenol Güneş isterdi.

Belki de Kazım olsun isterdi... 

Ama öyle olmadı.

Siyaset Trabzonsporu bir kez daha çiğnedi.

Dozer Cemilin, Mehmet Dalmanın, Mustafa abinin bir kez daha kemiklerini sızlattılar bugün.

Bizlerse çaresizce izledik. Bir şehrin teslim oluşuna bir kez daha tanıklık ettik. 

Bir avuçtuk...

Cumhurbaşkanının iki dudağının arasından dökülecek birkaç kelime için başka camiaların Hocamızın adı Trabzonsporun stadına verildi samimiyetsizliğini okumak zorunda bırakıldık.

Defalarca sportif veya hukuki arenada hakkımızı gasp edenlerin bin bir lütufla tamamladıkları stadyumumuza isim tayin edişi yetmezmiş gibi şov yapışını yine oraya Trabzonsporlu(!) kisvesi altında getirilen şakşakçı güruhun sloganlarının gölgesinde sadece izleyebildik. 

Nitekim, aynı güruh oraya geliş amaçlarını henüz Trabzonspor efsaneleri maç yaparken stadyumu boşaltarak göstermekten de çekinmedi.

İki hafta önce basın yayın organları aracılığıyla Akyazı Kompleksini ve Trabzon camiasını zan altında bırakarak aşağılayanların baş tacı edildiğini gördük.

2010-2011 Şampiyonu Trabzonspordur diyen Giray Bulaka adeta fırça atan bir yaltakçının, Akyazıda havalı havalı sunuculuk yaptığını gördük.

Trabzonsporu yönettiğini iddia eden Trabzonspor Yönetim Kurulu, bugün açık açık biz bu kulübü yönetmiyoruz mesajını verişini ve kulübün anahtarını hükumete teslim edişini gördük.

 

Güçlülerin iktidarını yerle bir eden, hegemonyayı yıkan Trabzonspora bugün kapanmaz bir yara daha açılmıştır. Söz biteli çok olmuş, Trabzonspor ruhu çoktan rahmetli olmuştur. 

Biz 
öteki Trabzonsporlular olarak sevdamızı ve bildiğimiz Trabzonsporu anılarda yaşamaya, ruhunu da şahsi hayatımızdaki mücadelelerde yaşatmaya devam edeceğiz. Başımız sağ olsun…

BordoMavi.Net Yönetim Kurulu

Yazar: Editor