2015-11-29 22:56:34
trbzn kubilay arı

1461 Trabzon karşılaşmasında, baştan sona kadar, umut veren futbol oynadık.

· Eğer bu maçı kaybetmiş olsaydık, kesinlikle hiç haketmediğimiz sonuç olurdu.

· Geçen hafta Boluspor kaşılaşmasında eleştirdiğim, Emre dün sahanın en iyi oyuncularındandı. Özellikle rakibin en tehlikeli oyuncusu Ziya’yı sahadan sildi desek yeridir. Zaten çabukluk ve süratine diyeceğimiz yok. Top kullanabilme ve orta yapabilme yeteneğini ektra çalışarak giderebilir.

· Sezon başından beri, kendisini aşamadığı gerekçesiyle, ilk onbir kadrosunda olmasını yadırgadığım, Samican için de aynı şeyleri söyleyeceğim. Dün yine çok çalıştı. Bu sefer, futbolun iki yönünü  oynayarak, çok katkı koydu.

· Kaleci Hayrullah ise, çok iyi oynayan takımımızda, çok fazla iş düşmedi. Vasat’ta kaldı.

·Kalitesine inandığım Magaye, kendisine güvenimi kaybetmeye başlamıştım ki, işte ben buyum dedirtti. Beni yanıltmayacağını biliyordum. Daha önceki haftalarda çok kötü performans sergilemesine rağmen, kendisine inanmaya devam ederek, 1461 Trabzon maçına da onunla başlamayı düşünen, Engin hoca’yada ayrı bir parantez açmak lazım. Goller atmaya başladıkça, daha da özgüven sağlayacak. İnşallah bu onun adına bir başlangıç olur.

· Defansımız bir pozisyon dışında güvenli oynadı. Rakibimizin atağı dahi yokken, o pozisyon kalemizde gol oldu. Taç atışından gelen bir topun, dışarıya çıkmasını beklememiz hata olduğu gibi, adam paylaşımındaki eksikliğimizi, sezon başından beri bir türlü gideremedik. Özellikle Didi yine istikrarlıydı. Merthan hatasız oynadı.

· Orta sahamız çok çalıştı. Samican ve Magaye’nin çok üstün performansları bu bölgeyi ele geçirmemizi sağladı. Tevfik’te çok çalıştı. Renan hep bildiğimiz gibi, tam bir istikrar abidesi.

· İlerde Ergin, tam bir deplasman forveti gibi oynadı. Ayağında çok iyi top saklıyor. Bu özeliği ve tecrübesiyle, pek çok faul alarak topun bizde kalmasını sağladı. Fırsatçılığını kullanarak, golcülüğünü konuşturdu.

· Engin hoca ise, son 15 dk.da yorulan oyuncularımızı kenara alarak, takımımızın oyunda kalmasını sağladı. Geçen haftadan farklı olarak, kazanmayı isteyen tarzda takımı motive etmesi, güzel yanlarıydı.

· Özetle, istedik ve kazandık.

· Artık, hafta içinde Türkiye Kupasında oynayacağımız Diyarbekirspor maçına konsantre olup, ilk defa yakaladığımız, gruplara kalma şansını kaçırmamak lazım. Adanaspor adının gündemde kalması ve klübümüzün geliri açısından önemli olacağı görüşündeyim. Haydi rastgele !


Kubilay ARI

Yazar: Editor