2015-11-29 23:02:26
trbzon dönüşü halit gürer

İyi  İyi

Maça iyi başlayan ve pozisyonları bulan taraftık. Ancak taçtan gelen topta yediğimiz gol geriye düşmemize neden oldu. Önceki haftaların aksine yediğimiz golden sonra oyundan düşmedik. İlk yarının sonuna kadar hücum oynayan ve golü isteyen bir Adanaspor vardı ve devreye kısa bir süre kala Magaye'nin getirip Ergin'in bitirdiği gol ile eşitliği yakaladık. İkinci yarıya yine iyi başladık. Ancak sonlara doğru biraz tempomuz düştü. Maç berabere bitecek izlenimi oluşmuşken Mahmut'un kullandığı duran topta Renan'ın kafası bizi galibiyete taşıdı. Gol son dakikalarda gelmiş olsa da oynadığımız oyunun hakkı galibiyetti.

 Bireysel olarak bakınca, maçın en iyisi Magaye'ydi. Kendisinden beklediğimiz performans buydu. Sezon başından beri bu kalitede oynasaydı eğer puan sıralamasında daha yukarıda olurduk. Dilerim aynı şekilde devam eder. 

Samican'ın son dönemlerde formu yükseliyor. Bu maçta da gayet iyi bir oyun ortaya koydu.

Nduka ve Renan takımın en istikrarlı iki ismi. 1461 Trabzon karşısında da sergiledikleri performanslarla fark yarattılar. 

Genel olarak, rakibimizden üstün götürdüğümüz ve aldığımız haklı bir galibiyet var. Ancak rakibimizin çok zayıf olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Daha iyi olabiliriz. Engin Hoca'nın değişikliklerde biraz geç kaldığını düşünüyorum. Tempomuzun düştüğü sıralarda Mahmut oyuna daha erken dahil olmalıydı. Hatta bana kalırsa ilk on bir başlamalıydı. İki maçtır son dakikalarda şans buluyor. Görev aldığı kısa sürede geçen hafta golü, bu hafta asisti vardı. Bundan sonraki maçlarda ilk on bir başlaması gerektiğini düşünüyorum.

 Devre arasına kadar zorluk düzeyi yüksek maçlar oynayacağız. Oynayacağımız rakipler ligin ilk altı sırasında bulunan takımlar. Bu maçlar sonunda alacağımız puanlar bu sezonki akıbetimizi belirleyecek. Bu galibiyeti büyütmeden önümüzdeki maça odaklanmalıyız.

Halit Gürer

Yazar: Editor