2017-08-06 21:37:49
ümraniyespor 2017-2018

 ümraniyespor logo ile ilgili görsel sonucu

Geçen sezonun başlangıcında ligin en zayıf halkası olarak gösteriliyordu Ümraniyespor. Ligin başlangıcında da kendilerine inanmayanları haklı çıkarttılar. Ne var ki Bandırmaspor maçı onlar için milat oldu ve arka arkaya gelen galibiyetler ile birlikte ligin dibinden çıkıp play off potasına girdiler. Hatta galibiyet çıkaramadıkları son yedi maçın ikisini kazanmış olsalardı ligi dördüncü sırada tamamlamaya yetecek olan puana ulaşacaklardı. 

Yine de ligdeki ilk sezonu olmasına rağmen, mütevazi kadrosuyla Ümraniyesporun iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. 

Kadrolarındaki önemli isimlere gelince, tanıdık oyuncular göze çarpıyor. Merthan stoperde, Mehmet Sedef ise sol bekte as kadroda görev almaya devam edecek gibi görünüyor.

En önemli isimleri ise bana göre İbrahim Akdağ. Forvet arkası pozisyonunda görev yapan oyuncu geçen sezon 12 golle takımının en skorer oyuncusu olmuştu. Yeni sezonda da kadrolarına bakınca Ümraniyesporun en kilit ismi yine İbrahim olacak.

Yeni sezon öncesinde, teknik direktör Bayram Bektaş, eski oyuncusu Cleytonu takıma getirtti. Bunun yanı sıra her ne kadar yaşı 34 olsa da golcü Rangelov en flaş transferleri oldu. Fakat geçen sezon onun pozisyonunda oynayan Beleck, fiziksel özellikleri ile bu lige daha uygun bir görüntü veriyordu. Onu da yeniden kiralayabilselerdi daha alternatifli bir hücum hattına sahip olabilirlerdi. 

Fakat hücum hattı haricinde birçok pozisyonda eksikler göze çarpıyor. Sağ bekte Oğuz Ceylan haricinde kimse olmadığı gibi, Oğuzun da yeterliliği sorgulanır. Orta sahada Timur Temeltaşın yanında as kadroda oynayacak bir isim yok. Ayrıca o pozisyonda kadro derinliği oluşması açısından birden fazla oyuncuya ihtiyaçları var.

En problemsiz görülen kısım hücum hattı olarak görünüyor fakat bu bölgedeki isimlerin de takımı üst sıralara taşımaya yeteceğini sanmıyorum.

Genel olarak bakarsak, bu kadronun geçen sezon play-off oynama şansı vardı. Fakat benim görüşüm, geçen sezon Ümraniyespor en iyisini vererek ligi sekizinci bitirdi ve bir daha benzer bir performansı tekrarlayabileceklerinden şüpheliyim. Geçen sezondan kalan oyuncular arasındaki uyumun devam ettiğini varsaysak bile, Ümraniyesporun Play-Off potasının uzaklarında olacağını düşünüyorum.

 Halit Gürer 

Yazar: Editor