2021-02-25 16:52:16
unut

Unutmak mı? Yoksa zihnimizdeki olumsuz bildirimleri yinelemek mi?

Adanaspora dair iyi düşüncede kalmak benim için bir meditasyon. Öncesini sonrasını düşünmeden ve hatalar üzerine geleceğe dair kaygılanmadan akışta kalabilmek…

Anda kalabilmek güzeldir. Bazı kaidelerin değişmeyeceği aşikarken neden yıpratırsın ki kendini… Adanasporluluk bir toplumsal kimliktir, içinde bulunduğu şartlar ortada ve sen kalbinde yer alan bu karşılıksız sevgiye bazen haksızlıklar yapıyorsun.

Armanın maneviyatı çok özel ve derindir. Her taraftar takımının daima başarılı olmasını ister ama öyle bir dünya yok ne yazık ki. Bazen zihnin çok fazla gürültü yapar ve sen asli gerçeğini unutur hiçbir şey hissedemezsin. “Unutmaktan” kastım senin taraftar olarak manevi birlikteliğini bir gerçeklik olarak artık hissedememendir.

Bir yenilgide veya yanlış giden yönetimsel stratejilerde saygı düzeyinde tabi ki eleştirebilirsin ama bunu sürekli düşünmek sana zarar verir. Zihninizi karmaşıklaştırmayın bırakın sade kalsın ki yerinde ve doğru zamanlarda sağlıklı analizler yapabilesiniz…

Bir de taraftar olarak veya genel anlamda hayatınızda bir şeyi çok istersiniz ona odaklanırsınız ama bir türlü olmaz, o zaman bırakmak gerekir bence. Akışına bırakırsan sen rahatlarsın, düşüncelerin nefes alır ve gün gelir o olmasını çok istediğin şey oluverir.

Hayat böyle işte, biz bize ve takımımıza zarar veren düşüncelerden kurtulmalı daha olumlu daha yapıcı bakabilmeliyiz gelişen mevzulara. Mesela bir mağlubiyet yaşanıldığında onu deneyimleyerek vakit kaybetmeden ileriye odaklanmalıyız.

Her birimiz farklı düşünce yapısında olabiliriz, zıt fikirler bir zenginliktir fakat ortak gaye herkes için ADANASPORDUR.

Elbette bazen kaybedeceğiz bazen kazanacağız ama rengimizle ve inadımızla biz kendimiz olmaktan ve Adanaspordan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu inat olumsuzluğa yönlendiren değil sizi pozitif besleyen bir olgu olmalı, hani diyorduk ya “İNADINA TURUNCU” öyle işte…

Kendinizi ve başkalarını suçlamayı bırakın da kendinize ve takımınıza bir iyilik yapın.

Ulaşılacak hedefler hiçbir zaman bitmez, yapılacak/varılacak yollar güzel ve uzun.

Önemli olan yorulmadan yolun hazzına vararak başarıyı gerçekleştirmek.

Sevgiler.

Nazlı Demirkaya Yıldızdoğan

Yazar: Editor