2019-08-16 09:12:55
ve 2019 - 2020

Sezon başlıyor.

Tıpkı geçen sezonki gibi ve önceki sezon gibi, daha önceki sezon gibi, daha daha önceki sezon gibi beklentiler düşük ve yine geçen sezonki gibi transferi tamamlayamadan ligi açacağız.

Hala dört transfer yapılacağı söyleniyor ki bahsedilen pozisyonlara takviye ihtiyacının olduğu sezon bittiğinden beri biliniyordu.

Birçok transfer yapıp hala esas eksikleri kapatamamak...

Gelecek o dört oyuncu takıma seviye atlatmazsa korkulu rüya görürüz, kimse boş hayallere kapılmasın.

Transfer döneminde alınan gurbetçi futbolcuların kalibresi Adanasporun gidişatı konusunda büyük rol oynayacak. Ne var ki, çoğunun geçen sezon düzenli forma şansı bulamadığını düşününce bu konuda çok fazla ümitlenme şansımız da olmuyor maalesef...

Sezona iyi bir kadroyla girmiyoruz.

İlk maça dair tek umudumuz, takımın başarıya aç ve hırslı oyunculardan kurulduğu söylemi. Dileriz öyledir yoksa işimiz epey zor. 

Rakip Akhisar ise ligin şampiyonluk adına en iddialı takımlarından biri.

Takımdan ayrılan isimler yerine isabetli ve nokta transferler yaptılar. Gazişehirden Bjarnason, Boluspordan kaleci Gökhan Değirmenci, Osmanlıspordan Burhan Eşer ve Denizlispordan Alperen Babacan en dikkat çeken isimler. 

Diğer yandan hücum hattını Ergin Keleş ile takviye etseler de o bölgeye bir transfer daha yapmazlarsa sıkıntı yaşayacakları net bir şekilde görülüyor.

Galatasaray ile oynadıkları Süper Kupa Finalinde sağ bek Vrsajevic ileri uçta oynamak zorunda kalmıştı. Bize karşı en zayıf noktaları yine bu pozisyon olacaktır.

Akhisar ile oynanacak maç için epey karamsarım fakat sonraki üç hafta, henüz sezon başı olmasına rağmen çok kritik olacak.

Transferlerin ilk maçın ardından tamamlanması hayati önem taşıyor.

Adanaspor armasına layık isimler kadroya katılmalı ki alt sıralarla ilişiğimiz olmasın.

Tek beklentim budur yeni sezona dair. Alın size hakikat!

Halit Gürer

Yazar: Editor