2019-06-12 04:34:13
ya adanaspor ya da hiçbir şey

Bizde transfer dönemleri malum.

Dönüp baksak eski yılların bugünlerine, aynı yazıları görürüz hemen hemen.

Galiba futbol namına transfer heyecanının kaybetmiş tek tribün biziz.

Bunu da sorun etmeyiz, yeter ki sonu iyi olsun. Bakın, sorun etmiyoruz. Sesimiz soluğumuz çıkmıyor haziranın ortası olmuşken.

Geçen sene kafadan beş altı topçu ile anlaşıldı, hoca belirlendi derken hedef namına yine boş bir sezon geçildi.

Sebep ucuz veya bonservisi elinde topçu almak değil, kötü topçu almaktı. Onlara antrenman hunisi demiştik.

Birileri o dönem transfer konusunda bizi fena kandırdı, bizi derken Adanaspor anlamında, yönetim taraftar… Tabi bu konuda kandırılmaya gelmemesi gereken Başkandır, onca masrafı kendisi yapıyor. Taraftar olarak bizim durum zaten malum, ruh halimiz daha çok inanmaya meyilli, ummaya. Ne ki, bir hayal kırıklığı daha, sadece nicelik meselesidir.

Geçen sezonun ara transfer döneminde sayfa olarak transfer konusunda, ülkenin iktisadi buhranından dolayı, makul davranmayı tercih etmiştik, bu sezon kümede kalalım yeter diyerek.

Bu aralar daha yapısal sorunlara odaklandık.

Tesis, alt yapı, sosyal ağlar ve bağlar yani çok dillendirdiğimiz o kurumsallık olgusu. Mühim şeyler. Ama bunu yanında Büyük Adanaspor iddiası geçen her sene hasar alıyor. Yani coşkuya uzak, hedefi en geri mevzide tutmaya meyilli sezon stratejileri bu en makul taraftar kitlesini çok yoruyor. Olmaz!

Hep söylüyoruz.

Tarihi boyunca Adanaspor hep sonuç takımı olmuştur. En zor zamanlarda bile neticeyi almıştır. En ekonomik bütçelerle harikalar yaratmıştır. Bizim genlerimizde var bu. Son şampiyonluk bunun göstergesi. Süper Lig mazimizi yine yine anlatmaya gerek yok, bir avunma ve boş böbürlenme yanılgısına düşmemek için. Yani iyi şeyler hep oldu bizde. Yine olur. Şu sezonda da olur.

Bütün camiayı kapsayacak her çabayı şahsen desteklerim. Kulüp o hedefi belirlesin. O heyecanı yaratsın. Neydi? Konumuz futbolsa ya Adanaspor ya da hiçbir şey!

Değilse, yukarıya yazdık, önü sonu bir hüsran daha der devam ederiz daha da buruklaşan sevgimize.

Not:

Konumuz Adana ise de ya Adanaspor ya da hiçbir şey!

#Adana BB

Yazar: Editor