2018-11-28 04:32:11
yanılmadık

Maç öncesi, sonuç ne olursa olsun, karakterli bir mücadele gösterileceğini ve son ana kadar Adanasporlu futbolcuların savaşacağını bilerek gitmiştik.

Yanılmadık.

En çok buna minnettarız. 

Maça gelince, ilk yarı dengeliydi ancak istatistiksel anlamda daha üstündü Adanaspor.

Berkanın kanadında yapılan o hata golle sonuçlanırken; rakibin zaaflarına rağmen, hücum anlamında yaratıcılık sıkıntısı çeken bir Adanaspor vardı. 

İkinci yarıda ise Adanaspor golü daha fazla düşününce geride verilen açıklar da peş peşe geldi, bu süreçte ikinci golü kalemizde görmemek Goranın yarattığı fark sayesindeydi. Süper Ligde Muslera ne ise bu ligde de Goran o. Gün geçtikçe daha iyi oluyor. Şimdiden seneye kadroda nasıl tutacağız diye düşünmeden edemiyorum.

Atak üretme çabalarımız genelde Özkanın bindirmeleri ile geldi. Ancak isabetsiz ortalar, hedefini bulamayan son paslar ve kötü şutlar bu atakların cılız kalmasına neden oldu. Neyse ki bu beceri eksikliğimiz 85. dakikada son buldu ve söz verildiği gibi stadyumdan başımız dik bir şekilde ayrıldık. 

Maç sonunda ise futbolcuların ve Coşkun Hocanın tribüne gelmesi ve oradaki ufak kutlama görülmeye değerdi.

Velinin, Dinizin, İrfanın, Goranın armayı göstererek hırsla tribüne koşması, Coşkun Hocanın deparı, sakatlığı olan Kenanın, golden sonra seke seke kutlamaya gelmesi; takımdaşlığı ve armayı benimsemiş bir oyuncu grubuna sahip olduğumuzu gösterdi.

Maç sonunda ise futbolculardan Diniz, İrfan, Goran ve kulübün sosyal medyadan taraftara verdiği teşekkür mesajları ise ayrıca mutlu etti.

 Çok normal şeyler belki ama hasret kalmışız.

Geçen sezonki tribünle atışan ve umursamaz oyuncu grubundan sonra bu sezonki kadronun sahaya kendini adaması ve camiaya olan aidiyet duygusu yüzleri güldürüyor.

Bir paragraf de Veliye ayırmazsak olmaz.

Evet çok eleştirdik transferi açıklanınca...

Ancak gösterdiği performans bizi yanıltmaya devam ediyor.

Potenin ayarlarını bozdu adeta. 

Hataları da olacaktır ileride elbet.

Ama giydiği formanın ağırlığının fazlası ile bilincinde.

Özellikle bu derbiden sonra biz de onun Adanaspor sevgisinin bilincinde olacağız...

Halit Gürer

Yazar: Editor