2015-01-06 06:57:19
yenilmemek

Orada Bir Kaleci Vardı

Yenilmemeyi özlemişiz dostlar. Elazığ'dan gelen 1 puan da iyidir, ne diyeyim; ama kim 3 puan beklemiyordu ki? O da olurdu fakat acemi forvet 3 puanı söküp alamadı.

Yenilebilirdik de.

Hem de farklı yenilebilirdik.

Daha 4. dakikadaki savunma hatası bizi yakabilirdi. Ama kalede bir kaleci vardı. Yani nihayet bir kaleci vardı kalede. Aman nazar değmesin.

Hayrullah Mert'i ayrı konuşmalı. Kaleye girmesi mecburiyet veya Eyüp Hocanın tercihi, fark etmez. Fark eden şey o kalede artık bir kalecinin olması.

Özgüven, yer tutma, zamanlama, refleks, topu oyuna sokma neredeyse hepsi eksiksiz...

Diyebilirim ki; Adanaspor'da son 9 yılın en iyi kalecisidir Hayrullah Mert.

Helal olsun sana. Cesaret edip seni oynatana da helal olsun.

Derken Özellikle Cem ve sonra Samican için iki laf etmezsem bu yazı yarım kalır. Rakibe yenilebilirdik de dedim, çünkü özellikle bu iki isim direnç gösterme ve takımı atağa kaldırma işinde varlık gösteremediler. Etkisiz iki eleman, güya alt yapıdan gelmiş 2 adet kendi öz evladımız. Hikaye! Çapsız 2 adam, olup olacakları bu. Cem'i Akkapıspor'a, Samican'ı da Maliyespor'a kiralık göndermeli. Belki biraz gelişirler de o formaya layık olurlar.

Öyle... 

ilk yarıyı 17 puanla kapadık.

liderle 14 puan, 6. takımla 8 puan fark var ve zaten küme düşme hattındayız. 

Bundan sonra son söz Bayram Akgül'de. Zira onun dışında konuşmaya mecali olan birileri yok anlaşılan. Ara transfer dönemi isabet şampiyonu olan Adanaspor'da bakalım ne olacak?

Zirve için hiçbir şey bitmiş değil! 

Bekliyoruz. 

Yazar: Editor