2015-10-29 09:31:53
yerinden bildirim / Ahmet Gültekin

İdman Notları (28 Ekim 2015)

İdman, hızlı pas alışverişinin sağlanması için 4*1 gruplar halinde yapılan çalışma ile başladı. Almancılar kendi aralarında, ağabeyler kendi aralarında, çoğu Brezilyalı olan yabancılar kendi aralarında ve diğer gençler olmak üzere gruplara ayrılıp devam ettiler antrenmana.

Güzel bir uygulamaydı. Top kendilerine gelmeden pası nereye atacaklarının kararını versinler diye çalıştırıldılar.

Bunun ardından Cumhuriyet Bayram’ı için bayrağımızın önünde fotoğraf çektirdi takım. Ne yazık ki bu ve benzeri günlerin öneminin azaldığı söylemeden geçmek istemiyorum. Daha coşkulu kutlamalıyız aslında çok daha coşkulu ve kalabalık olmalıyız.

Sonra kanat organizasyonlarına geçtik. Sağdan ve soldan aynı kanatta oynayan bekler ve hücumcular arkadaşlarına ortalar kesip kaleciyi zorlamadılar desem yalan olur. Sonra savunma yapılarak kanat çalışmalarına devam edildi. Konsantrasyonu yüksek olanlar, ciddi olanlar gerçekten daha başarılı oluyorlar.

Tabii ki, bu arada kalecileri de yazmamak olmaz. Sağdan ve soldan yapılan ortaları çıkıp aldıktan sonra topu ayakla oyuna sokup hızlı hücumun başlangıcı olmaya niyetlilerdi.

Doğruyu söylemek gerekirse Fırat benim son zamanlardaki favorim. Oyunu başlatırken, topu belirlenen hedef noktaya isabet ettirmeye de uğraşıyorlardı. Ciddi çalıştıklarını söylemekten gurur duyuyorum.

Şut çalıştık. Ceza sahasının dışından daha az isabetliydik ama umut veriyorduk, daha iyisini istemek lazım. Umut etmek, hayal kurmak lazım…

Çift kale yaptık dar alanda. As takım, yedek takım olarak oynandı.

Bence as olarak düşünülen takım 1 eksik oynamalıydı yedek takıma karşı... Umarım bu hafta eksik kalmadan tamamlarız maçımızı.

As takım daha moralli olunca daha da istekli oluyor, daha fazla yaratıcı olup belli ediyorlar kendilerini. 

Cuma akşamı için Sami ile Cem, Guaye ile Hakan yer değiştirmiş gibiydi.

Takımda, tek yeri sadece sol bek olan Dilaver var yalnızca, o yerinde.

Kırmızı kart yemeyen sağbek kalmadığı için de Fahri’nin yeri garanti bu hafta.

Savunmanın ortasında Didi ve Merthan önlerinde Renan, Tevfik ve Cem. Kanatlar Hakan ve N’duka’ya rezerve edilmiş gibi.

Ve gol için her şeyi beklediğimiz Ergin Keleş.

Kaleci hakkında yorum yapamıyorum ama Hayrullah’ın kenarda oturması gerektiğini düşünüyorum.

KSK’nın geçen hafta 28,8 yaş ortalaması ile oynadığını hatırlatmak isterim, bizim de geçen haftaki takıma karşı yaş ortalamamız 26,2 idi.

Daha fazla üst lig oyuncuları var bu haftaki rakibimizin.

Ama; KORKUNUN ECELE FAYDA’sının olmadığı düşünürse, bu maçı kaybetmeyiz.

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor