2018-09-22 20:25:16
yıkıl bezirgan kurnazlığı

Beraberliğin bile sürpriz olacağı şu karşılaşmada yenilgi kadar normal bir sonuç olamazdı.

Adamlar risk alacak, yatırım yapacak, futbolcu transfer edecek, kaliteli bir kadro kuracak ve bir grup antrenman hunisinden oluşmuş takım prodisi de çıkıp o rakipten puan alacak. Yok canım!

Böyle bir şey olamaz.

Olmasın zaten.

Futbolun böyle bir adaleti olmasın.

Somut bir kurnazlıkla, bezirgan zihniyetiyle kurulan her takım, zayıf iradeli her futbol kulübü yöneticilği bu kolaycılığının, kurnazlığının bedelini ödesin. Ödemeli de... O zihniyet iflas etsin gitsin, o fırsatçı zihniyet yerle bir olsun..

O kadar para harcayan kulüpler keriz mi? 

Boluspor galibiyeti hak etmiştir.

Hakemin berbat olması, onlara kolaylıklar sağlamış olması sonucu değiştirmezdi. Bolu gereğince yüklenseydi bu maç daha farklı biterdi aleyhimize. Geldiler, antrenman hunileriyle antrenman yaptılar ve gittiler. Muhtemelen yorulmadılar bile.

Bu sonucu kurnaz bezirgan yönetimi hak etmiştir.

Biz tarftarlar olarak kendimizi bir alt lige hazırlayalım. Ayıp değil.

Ama yıkılmadan, vazgeçmeden, tribünde pes etmeden hazır olalım. Biz vazgeçersek ayıp olur.

(Turbeylerin bu hafta gelip takımı tertemiz desteklemesi de ayrıca önemlidir. Devam etmeliler.) 

Karabükten sonra en kötü takımız.

Bunun farkında olarak bu sezona bakalım.

Eren Keleş kadar kötü bir futbolcu sadece bizde var, Karabükte bile yok. Hatta alt liglerde bile yok. Bu çocukcağız Adana amatör kümede bile forma giyemez ama bizde haftalardır 11 yapıyor. Durum bu kadar vahim.

Ergin Keleşten Eren Keleşe geçiş Adanasporun ne kadar kötü, berbat, liyakatsiz yönetildiğinin en somut örneğidir. Yöneticilikte iflasın ilanıdır.

Kenan, Abdulkadir kadar boş ortasahalar sadece bizde var. Ayak özürlü bir kaleci bir tek bizde var. Gidemeyen, edemeyen, yapamayan, koşamayan bir forvet grubu yalnızca bizde var.

Basireti bağlanmış yönetim de kafayı takıma yoracağına kafayı tribüne takmış ve hala taraftara gövde gösterisi yapıyor tribün kapatmalarla. Aklınızdan geçen ne?

Bu kadro bile bile kurulmuştur.

Ortada kaza, hata, talihsizlik, yoktur; yükselen döviz bahanesi filan hikayedir. Bu kadro bilinçli olarak böyle kurulmuştur. Transfer yasaklı kulüplerin durumu hesap edilip nasıl olsa ligde kalırız bu sene tarihin en kötü Adanasporunu kursak da bir şey olmaz gibi çok ama çok ucuz, ucuzcu, Adanasporluluk karakterini utanca sokan bir bezirgan kurnazlığıyla kurulmuştur.

Bizim ligin adıyla işimiz yok, bizim derdimiz bir Adanasporluluk karakteridir.

Bu yüzden şu zihniyet yılıksın, takım küme düşsün, dert değil. Biz buradayız! 

Biz tribünde ayakta kalacağız. Ayakta kalmak zorundayız. Çünkü bu kurnaz bezirgan zihniyeti elbette o kurnazlığının konkordatosunu ilan edecektir.

O sırada güclü bir Adanasporluluğa çok ihtiyaç olacaktır.

Bunu sağlayacak olan da Adanaspor taraftarıdır.

Sen yıkıl kurnaz bezirgan zihniyeti!

Biz ayaktayız! 

Maç Fotoğrafları için tıklayınız. 

Yazar: Editor