2016-10-14 04:44:37
yine bir karabük maçı / halit gürer

Adanaspor ligin en iyi futbol oynayan takımlarından Karabükspor ile karşılaşacak. 

Kaliteli ve uyum yakalamış bir kadroya sahip olan Karabüksporun en iyi bölgesinin hücum hattı olduğunu söylesek yanlış olmaz.

Ligin en çok gol atan takımlarından. Istedikleri tempoyu yakaladıklarında çok etkili oluyorlar. Bu nedenle Adanasporun oyunun temposunu kontrol altında tutması gerekiyor.

Ayrıca başta Traore olmak üzere etkili hücum silahlarını geride alan daraltarak etkisiz hale getirmeye çalışmalı. Ve her şeyden önce disiplini elden bırakmamalı.

Orta sahada oynayan Pokoya da dikkat çekmek isterim. Çok mücadeleci ve takımına çok top kazandıran bir isim. Ayrıca Latovlevicinin sol taraftan bindirmelerinin hücum gücüne katkı koyduğunu da ekleyelim.

En büyük zaaflarının konsantrasyon eksikliği olduğunu düşünüyorum. Basit hatalar yapmaya meyilliler. Savunmanın ortasında yer alan Barış Başdaş ve Dany zaman zaman iyi performans gösterseler de bazen takımı yakacak hatalar da yapabiliyorlar. 

Ayrıca Karabükspor kırmızı kart görmeye de yatkın bir takım. Gençlerbirliği maçının henüz başında Kerim Zenginin gördüğü kırmızı kart maçın gidişatını tamamen değiştirmiş ve Karabükspor sahadan mağlubiyetle ayrılmıştı.

Adanasporun en büyük gücü ise terinin son damlasına kadar mücadele eden oyunculara sahip olması.

Geçen haftanın puansız kapatılması ve taraftarın tesis ziyareti takımı maça iyice motive etmiştir diye düşünüyorum. Yeter ki bu motivasyon olumlu yansısın ve kazanma isteği disiplinden koparmasın.

Edgarın oynayacak duruma gelmiş olması da sevindirici bir gelişme olacaktır. Son vuruş sıkıntısını çözmesi en büyük temennimiz.

Karabükspora karşı Adanadaki son dört maçını da 3 golle kazandı Adanaspor.

Istatistiğin bozulmaması dileğiyle...

Futbol şansı diye bir şey varsa, işte o bizden yana olsun.

Halit Gürer
Yazar: Editor