2015-11-02 13:01:09
yine futbol / ahmet gültekin

Mücadelemiz Yüksek Olsun

Salı günü yapılan basın toplantısı sonrası Eyüp Hoca’nın beklenmeyen çıkışı hem kendine, hem takıma hem de tribünlere kazanma isteği aşılamış gibiydi.

Maça daha istekli başlayan taraf Adanaspor’du.  Devrenin ortalarına doğru İzmir ekibi Karşıyaka maça ağırlığını koydu. İlk yarının son düdüğü çaldığında devre golsüz sona ermiş her iki ekibin de net olabilecek -Adanaspor Mahmut ile KSK ise Gökhan’la- pozisyonları harcadılar.İkinci yarıya rakibimiz daha istekli başladı. Hayrullah için sezonun en iyi maçı demek yanlış olmazdı. Karşıyaka’nın öne geçme hamlelerini bertaraf etti.

Eyüp Hoca’nın değişik dakikaları geldi. Eğer eksik kalmamışsak ve sakatlık olmamışsa 65. dakikada ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Aslında daha savunmacı bir değişiklik gibi görünse de Mahmut, yerini galibiyetin güzel golünü atan Samican’a bıraktı.

90 dakika bittiğinde galip gelen taraf olmak çok güzel oluyor. Ertesi gün daha güzel bir gün oluyor.

 İlk kez Mahmut ve Tevfik beraber oynadılar. Beraber yalnızca oynadılar, kafa olarak değildi aslında. Ergin’i daha etkili hale getirmemiz lazım çok şey istiyor gibi olabilirim ama yapayalnız bir Ergin içerde çok zor gol atar. Kendi evinde oynarken uzaktan şutlar ve duran toplar hariç ceza sahasında kalabalık olmalıyız. 4-5 adamla nerdeyse hiç giremedik o sahaya, Cem’in şut pozisyonu hariç.

Pazar değeri Adanaspor’dan daha fazla olan bir takıma karşı bu sezon ilk kez kazandık. Eyüp Hoca son zamanların aksine maçı sahasında kabul etmek yerine galibiyeti daha fazla isteyen taraftı. Düşünmemiz gereken maçı hep kontrol altında tutup 65’den sonra oyunu çevirmek her zaman olmayabiliyor. Kırmızı kart görebilir ya da savunmaya dayalı hatalarla mağlup duruma düşebiliriz.

Antrenörün takıma katkısı PTT liginde çoğu zaman %100 oluyor. Bu ligde iyi hoca takımını alıp götürüyor Samsun, Elazığ bunun en iyi örnekleri. Evet, Eyüp Hoca devam edecek gibi görünüyoruz.  Benzeri hareketleri yapar mı tekrar bilemem ama yapması gereken takımını içerde oynadığımız maçlarda daha baskılı ve mutlak galip gelecek şekilde oynatmalı. İlk 6’da olup play-off oynayacak isek içerdeki maçlardan daha çok puan almamızın gerekli olduğunu düşünüyorum.

Lider ile oynayacağız.3 haftadan sonra dışarıda Elazığ’ı yendiler. Attıkları gollerin ortak özelliği, golü “koklayan” futbolcuları var. Hata yapan savunmaları cezalandırıyorlar. İlk golü kalelerinde gördüklerinde maçtan 3 puan alamıyorlar. Samsun ile oynadığımız son 8 Maçtan yalnızca 1 mağlubiyetimiz var. O da Veli’nin gereksiz kırmızı kart görmesi, kötü hakem ya da hakemlerden kaynaklanmıştı. Puan ve puanlar ile döneceğimiz bir maça gidiyoruz. Konsantrasyonu yüksek tutar ve ciddi olmayı başarabilirsek kesinlikle yine puan ile döneceğimiz bir karşılaşma olacaktır. Mücadelemiz yüksek oldun.

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor