2015-12-05 14:49:18
yine olsun halit gürer

GBB

PTT 1. Lige yükseldiğimizden beri iç sahada belki de en çok galibiyet aldığımız takım Gaziantep Büyükşehir Belediyespor.

2008 yılının Eylül ayından beri ligde, içeride hiç yenilmedik. Adana'daki son dört maçımızı sırasıyla 3-0, 3-0, 3-0 ve 3-2 kazandık.

Görüldüğü gibi iç sahada ciddi bir üstünlüğümüz var. Tabi bunları yazarken tarihin en büyük teknik direktörlerinden Sir Alex Ferguson'un bir sözü akıllara geliyor, "İstatikler mini etek gibidir. Birçok şeyi gösterir ama esas göstermesi gereken şeyi göstermez."

Biz gelelim bugüne, rakibimiz bu sezon hiç olmadığı kadar iddialı. Yüksek bütçeleri ile iki sezondur çok kaliteli transferler yaptılar. Şu ana kadar yaşadıkları ufak tefek puan kayıplarına rağmen iyi bir konumdalar.

Yedinci sırada olsalar da liderle aralarında sadece iki puan var. Takım iyi konumdayken, uzun vadeli planları olduğunu söyledikleri Hakan Kutlu ile maça bir gün kala yollarını ayırmaları şaşırtıcı oldu. Bazı teknik direktör değişiklikleri faydalı olur ancak başarılı bir hocanın gönderilmesi ne kadar katkı sağlar bilinmez.

Kadrolarına bakınca en önemli ve kariyerli oyuncuları Alanzinho. Trabzonspor'da yıllarca forma giyen Alanzinho, kıvrak ve süratli bir hücum silahı. Bize karşı cezalı olması lehimize bir durum. Onun haricinde -bana göre- en tehlikeli oyuncuları  Nemanja Kojic. 13 maçta 7 golü var ve bize karşı performansı maçın kaderini etkileyebilir. Sürekli kontrol altında tutmamız gereken bir isim.

Bizde Nduka'nın, rakibimizde ise Alanzinho'nun cezalı olması, iki taraf için de önemli eksiklikler. Rakibimizin teknik direktörsüz çıkacak olması onlardaki sıkıntının boyutunu daha da arttırıyor.

Adanaspor olarak iyi performans göstermek zorunda olduğumuz bir maç. 1461 Trabzon maçındaki performansımızın üzerine koymalıyız. Üzerine koyabilirsek eğer, kağıt üzerinde çok zor görünen bu maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum.

Rakibimize karşı iç saha istatistiğimizin devam etmesi dileğiyle...

Halit Gürer 

Yazar: Editor