2015-02-02 11:53:52
zeyl

Dünkü maçta iyi olan, Şanlıurfaspor taraftarına gösterilen misafirperverlikti. Tam puan.

Şimdi bir iki ayrıntıya değineceğim ve bu maç faslını kapatacağım:

Güvenç hoca Samican değişikliğinde eleştirildi. Ben de bu kadar çok kapanmayı eleştirmiştim. Haddimizi bilerek oynayalım tamam da, bu kadar da ezikleşmeyelim, hem de evimizde.

Ama daha ikinci maçında Güvenç hocayı kurtlar sofrasına atmaya vicdanım tabi ki elvermez. Ve fakat transfer konusunda daha çok ısrarcı olmasını beklerdim. Sen neden kaderine razı oluyorsun hocam, dayat, iste, görünüyor işte bu takıma en az 5 topçu daha lazım. 

Buradan başkanın transfer politikalarını eleştiriyorum, bütçe mazaretini taraftar olarak kabul etmiyorum. Adanaspor bu, çatladıkapıspor değil... İyi transfer istemek, beklemek, ummak bizim tabiatımızda var, tabi futbolcu yetiştirmek de var evet. Lakin bize şu 60 sene içinde gelen futbolcuların adını bir daha bir daha yazmak istemiyorum. Biz böyle büyüdük ve hani denir ya "Allah gördüğünde geri koymasın" diye,  işte o transferler konusunda biz gördüğümüzden geri kaldık. Böyle şeyler.

Transferde son hayal kırıklığında eleştirilecek bir şey göremedim. Hocanın açıklamasını esas kabul ederim ve her Adanasporluya inandığım ve güvendiğim gibi hocanın da açıklamarına bakıyorum ve Lualua transferinde bir veled-i zinanın menajer piçliğine kurban gittiğimizi düşünüyorum. 

Burada kendi görüşlerimi yazıyorum. Hiçbir gruba, topluluğa, derneğe, kulübe, partiye, kurum ya da kuruluşa tabi değilim. Sayfayı ve yazıları okuyup beğenenlere de beğenmeyenlere de sevgiler.

Kimi zaman hemfikir olacağız kimi zaman olmayacağız. Doğaldır. Ve yıllar boyunca eleştirdiğimiz her Adanasporlu birimin, iyi niyetimize inanarak, bize hep hoşgörüyle yaklaştığını şuracıkta açıklamalıyım. onlara hürmetler.

Kulubün, transfer ve iyi niyet anlaşmalarının istikbalinin yarattığı karamsar duygularla durumu eleştirdiğim gibi, Adanaspor'u sadece ben severim, Adanaspor "bize" aittir gibi fantastik hisleri de eleştireceğim, hele Adanaspor'un başarısızlığından garip hazlar duyanları... ve bunu saklayamayanları...

Not:

GKA'ya geçen arkadaşlara önerim, yeni maça kadar orayı doldurmaya çalışın, sokak sokak dolaşın gerekirse. Gruplar arasındaki çekişme beni ilgilendirmez, beni Adanaspor tribünlerinin cılız kalmaması ilgilendirir. Yeni bir gruba itirazım yok, itirazım küçük kalmalara olur ancak.

Önemli not:

Bir de eski köşede açılan "Asabiler" pankartının altının da dolmasını şahsen çok isterim. Haddizatında en sevdiğim grup "Asabiler"di abi.

Not:

Umarım bu notlar tribünü bölmeye çalışıyor, diye yorumlanmaz, zira tribün hiç birleşmedi ve hala üç bin parçayız. Varsın birleşmesin ama her topluluk o armanın hakkını verecek organizasyonlar yapsın... diye düşünüyorum.

Yazar: Editor